بازار خرید آمونیاک خانگی

آمونیاک خانگی در واقعیت تمیز کننده بسیار قوی است که‌ برای تمیز کردن سطوح مختلف خانه استفاده می‌ شود. این گونه از محصولات، قدرت لکه بری بسیار بالایی دارند و دارای طرفداران بسیار زیادی هستند. بازار خرید آمونیاک خانگی به علت کاربرد بسیار عالی این گونه از محصولات پر رونق است. این محصولات برای تمیز کردن سرویس بهداشتی مانند حمام و دستشویی و برای تمیز کردن شیشه و غیره استفاده می شوند و بسیار موثر هستند.

بازار خرید آمونیاک خانگی

کاربرد آمونیاک در نگهداری از مواد غذایی

کاربرد آمونیاک در نگهداری از مواد غذایی آیا شما در مورد کاربرد آمونیاک در نگهداری از مواد غذایی چیزی می دانید؟ در قسمت فوق در مورد آمونیاک خانگی مطالبی بیان کردیم و گفتیم که آمونیاک خانگی یک ماده تمیز کننده است که برای لکه بری سطوح دستشویی و حمام استفاده می‌ شود. اما درباره کاربرد آمونیاک در نگهداری از مواد غذایی باید بیان کنیم که این گونه از محصولات برای سهولت در تولید مواد غذایی استفاده می شوند. البته آمونیاک کاربردهای متفاوتی دارد.

مثلاً از این ماده، در صنایع کشاورزی و در تولید کود های شیمیایی و در صنایع یخ سازی و در تولید مواد منفجره و در نگهداری از مواد غذایی استفاده می شود. در مورد کاربرد آمونیاک در صنایع غذایی باید بیان کنیم که این گونه از محصولات کاربرد فراوانی در تولید نان و خمیر نان و در تولید مواد غذایی دیگری مانند ویفر و بیسکویت و حتی در تولید کوکی ها و در تولید بستنی دارند. مثلاً از آمونیاک برای ور آمدن خمیر رطوبت پایین استفاده می‌ کنند تا باعث تسهیل در کار با خمیر شود.

علاوه بر این باید بیان کنیم که در تولید محصولاتی مانند نان و شیرینی از پودر آمونیاک خشک استفاده می‌ کند و اثرات بسیار زیادی در خمیر می گذارد. در واقع آمونیاکی که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌ گیرد از نوع مواد خوراکی به حساب می‌ آید و با آمونیاک آزمایشگاهی فرق اساسی دارد. نکته قابل بیان این است که برای تولید مواد خوراکی مانند بکینگ پودر و کیک و پاستا و محصولات لبنی هم از افزودنی خوراکی آمونیاک استفاده می‌ کنند.

علاوه بر آن در مورد آمونیاک صنعتی خلوص 25% باید بگوییم که این گونه از محصولات از مرغوب ترین آمونیاک صنعتی به حساب می‌ آیند که قیمت مقرون به صرفه ای دارند. در واقع نام دیگر آمونیاک بی کربنات آمونیوم است که به دو صورت خوراکی و صنعتی تولید می شود و نوع خوراکی آن در صنایع غذایی کاربرد فراوان دارد؛ زیرا از آن به عنوان پف دهنده برای تولید انواع کیک و غیره استفاده می کنند. همچنین باید بیان کنیم که رنگ آمونیاک به رنگ سفید است و ظاهر آن مانند نمک است.

محلول آمونیاک در صنایع شیمیایی چه کاربردی دارد؟

آیا شما می دانید محلول آمونیاک در صنایع شیمیایی چه کاربردی دارد؟ آمونیاکی که در صنایع شیمیایی استفاده می کنند، از نوع آمونیاک صنعتی به حساب می‌ آید. در واقع آمونیاک یک ترکیب معدنی است و در صنایع شیمیایی برای تولید کود های نیتروژنه استفاده می شوند. این گونه از محصولات، در صنایع داروسازی مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این در تولید انواع محصولات تمیز کننده و براق کننده و لکه بر و برای تولید محصولات شوینده از آمونیاک صنعتی استفاده می کنند.

این گونه از محصولات نباید در تماس مستقیم با پوست قرار بگیرند. علاوه بر این نباید بلعیده و تنفس شوند؛ زیرا غلظت بالایی دارند و می توانند باعث ایجاد آسیب جدی در ریه شوند. از آمونیاک در صنایع شیمیایی برای تولید کود اوره استفاده می‌ شود. این گونه از محصولات در صنعت رنگ هم استفاده می‌ شوند و کاربرد بسیار زیادی در مشتقات سوختی دارند. علاوه بر این باید بیان کنیم از دیگر کاربرد های آمونیاک در صنایع شیمیایی است.

در واقع استفاده از آن به عنوان عامل اکسید کننده و کاهنده است. نکته دیگری که قابل بیان است، این نکته است که در صنایع کشاورزی برای تولید انواع کود های شیمیایی از آمونیاک استفاده می کند. علاوه بر این گونه از محصولات در تولید نیتریک اسید و آمونیوم نیترات استفاده می شوند و کاربرد دیگر آمونیاک در صنایع شیمیایی برای تولید مواد منفجره است. البته این نوع از محصولات برای کنترل آلودگی هوا استفاده می شوند، علاوه بر این در تصفیه آب هم کاربرد بسیار زیادی دارند.

استفاده از آمونیاک در صنایع لاستیک

استفاده از آمونیاک در صنایع لاستیک در قسمت فوق در مورد کاربرد آمونیاک در صنایع غذایی و صنایع شیمیایی مطالبی را ارائه کردیم. علاوه بر این در مورد آمونیاک باید ذکر کنیم که این گونه از محصولات در صنایع لاستیک سازی استفاده می شوند. در واقع در این صنایع از آمونیاک برای تثبیت لاتکس طبیعی و مصنوعی استفاده می‌ کنند؛ زیرا باعث جلوگیری از پیری زودرس لاستیک‌ ها و تایر های تولید شده می‌ شود. استفاده از این محصول در این صنایع لاستیک سازی بسیار ضروری است و جزو مواد اولیه به حساب می آیند.

در واقع محلول آمونیاک کاربردهای دیگری هم دارد. اما مهمترین کاربرد آن استفاده در صنایع شیمیایی است. این گونه از محصولات جزو محصولات شیمیایی به حساب می‌ آیند. در واقع استفاده از آمونیاک در صنعت لاستیک سازی موجب می‌ شود تا لاستیک ها مقاومت بسیار بالایی بگیرند و به زودی خراب و پیر نشوند. به همین جهت است که صاحبان صنایع لاستیک سازی و تولید فیبر این گونه از محصولات را در سطح گسترده خریداری می‌ کنند؛ زیرا آمونیاک یکی از مواد ضروری در تولید لاستیک و فیبر به حساب می آید.

این گونه از محصولات از نوع آمونیاک صنعتی به حساب می آیند. گفتیم که محلول آمونیاک در صنایع دیگر هم استفاده می‌ شود. مثلاً در صنایع تولید نفت برای خنثی‌ سازی ترکیبات اسیدی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این در صنایع تولید چرم به عنوان یک ماده ترمیم کننده چرم و برای جلوگیری از کپک زدن از این محصول استفاده می شود و در صنایع کشاورزی هم برای رشد گیاهان استفاده می‌ شوند.

عوامل موثر بر کیفیت آمونیاک

عوامل موثر بر کیفیت آمونیاک بسیار زیاد هستند. اگر در تولید آمونیاک از بهترین روش استفاده نشود، کیفیت محصول نهایی کاهش پیدا می کند. این گونه از محصولات باید در کشور ما به گونه‌ ای تولید شوند تا کیفیت بسیار بالا داشته باشند. زیرا همانطور که قبلاً بیان کردیم آمونیاک نقش بسیار زیادی در تولید محصولات صنعتی دارد؛ به همین علت برای این که محصولات صنعتی کیفیت بالایی داشته باشند و دارای مشکلات فیزیکی نباشند، باید از آمونیاک با کیفیت استفاده شود.

در واقع روش تولید این گونه از محصولات شیمیایی بسیار مهم است و تولید کنندگان باید از بهترین متریال ها و به روز ترین روش و با توجه به تکنولوژی روز اقدام به تولید انواع آمونیاک کنند. در فرآیند تولید آمونیاک عوامل بسیار زیادی سهیم هستند، مثلاً اولین فرایند تولید آمونیاک واحد گوگرد زدایی است. در این روش از مواد آلاینده گوگردی و ترکیبات مشابه استفاده می کنند. در واقع مواد اولیه که در تولید آمونیاک استفاده می شود، تاثیرات بسیار زیادی بر روی کیفیت نهایی آن دارد.

این گونه از محصولات باید درجه کیفی بسیار بالایی داشته باشند. در واقع در تولید محلول آمونیاک 25 درصد یک واحد فرعی وجود دارد که با آن واحد تبدیل اکسید کربن به دی اکسید کربن است. در واقع در این روش گاز سنتز جزو محصولات اصلی و تشکیل دهنده است، به همین علت باید در این روش دقت کافی داشت تا این گونه از محصولات با بهترین روش به دی اکسید کربن تبدیل شوند.

تولید عمده آمونیاک آزمایشگاهی

تولید عمده آمونیاک آزمایشگاهی ابتدا در مورد کاربرد آمونیاک آزمایشگاهی باید بیان کنیم که این گونه از محصولات برای آنالیز کیفی مواد معدنی استفاده می شوند. علاوه بر این برای تمیز کردن محصولاتی مانند جواهرات و طلا و نقره و پلاتین از آمونیاک آزمایشگاه استفاده می‌ کنند. این گونه از محصولات بر روی بعضی از سنگ ها آثار منفی می‌ گذارند و به همین علت بهتر است از آمونیاک مایع در تولید سنگ هایی مانند مروارید و اوپال استفاده نشود. در واقع انواع آمونیاک به علت کاربرد گسترده‌ ای که دارند در سطح گسترده تولید می شوند. ‌

زیرا تولید کنندگان باید تولیدات خود را به اندازه ای برسانند تا بتوانند پاسخگوی نیاز بسیاری از صاحبان صنایع باشند. همانطور که می دانید آمونیاک آزمایشگاهی کاربرد بسیار زیادی در تولید محصولات شیمیایی دارد و روزانه استفاده می‌ شود. به همین علت برای تامین نیاز داخلی و خارجی کشور حتماً این گونه از محصولات باید در سطح گسترده و عمده تولید شوند تا نیاز به وارد کردن آمونیاک وارداتی به داخل از کشور نداشته باشیم و کشور مان در این زمینه خودکفا باشد.

زیرا اگر تولید کنندگان بتوانند این محصولات را به گونه ای تولید کنند که بخشی از آن بتواند نیاز درونی بازار داخلی و کشور و نیاز صنایع متفاوت را تامین کند و بخش دیگر به صادرات اختصاص پیدا کند، سود بسیار زیادی برای تولید کنندگان و حتی برای کشور مان به همراه دارد. به همین علت این گونه از محصولات در سطح عمده تولید می‌ شوند تا با صادرات به کشورهای دیگر باعث رشد و شکوفایی اقتصاد کشور مان شوند. در واقع محصول آمونیاک ۲۰٪ جزو محصولات صادراتی قرار دارد. در ادامه در مورد صادرات این محصولات اطلاعاتی ارائه می دهیم.

فروش آمونیاک صنعتی خلوص 25%

فروش آمونیاک صنعتی خلوص 25٪ در بازار داخلی کشور باعث می‌ شود تا صاحبان صنایع، بتوانند این گونه از محصولات برای تولید انواع محصولات صنعتی استفاده کنند. در واقع آمونیاک صنعتی با خلوص ۲۵ درصد جزو مواد اولیه در تولید بسیاری از محصولات صنعتی به حساب می آید. این گونه از محصولات، قابلیت انحلال پذیری در آب را دارند و در تولید محصولات صنعتی برای جلوگیری از هرگونه مشکلات فیزیکی و شیمیایی استفاده می شوند.

مثلاً آن دسته از صنایعی که به خرید آمونیاک صنعتی می‌ پردازند، شامل صنایع یخ سازی و صنایع تولید کود های شیمیایی مانند فسفات آمونیوم و سولفات و نیترات و صنایع تولید اسید نیتریک و صنایع داروسازی و صنایع تولید مواد منفجره هستند. همانطور که مشاهده کردید، بسیاری از صنایع این گونه از محصولات را برای تولید یک محصول مرغوب و کیفیت بالا استفاده می کنند.

به همین علت اهمیت استفاده از این محصولات بسیار زیاد است. این گونه از محصولات در بسته بندی های متفاوتی در بازار داخلی کشور به فروش می‌ رسند‌؛ مثلاً بسته‌ بندی آمونیاک 25 درصد گالن 20لیتری بسیار بزرگ است.؛ زیرا آمونیاک در بسته بندی و فله و عمده وارد بازار داخلی کشور می‌ شود و صنایع مختلف می توانند این گونه از محصولات در بسته بندی های بزرگ خریداری نمایند.

در واقع محلول آمونیاک مایع یک محلول گازی و آبی رنگ هست که دارای بوی نامطبوع می باشد. این گونه از محصولات برای سیستم سرد سازی یخچال ها و برای تصفیه آب و در تولید مواد غذایی استفاده می شوند. این نوع از محصولات کاربرد آزمایشگاهی هم دارند، به همین علت این موضوع باعث شده تا فروش محلول آمونیاک مایع در کشور ما افزایش پیدا کند و فروشندگان بتوانند محصولات خود را در سطح گسترده به فروش برسانند.

صادرات بی واسطه آمونیاک خانگی

صادرات بی واسطه آمونیاک خانگی آمونیاک خانگی هم در داخل و هم در خارج از کشور طرفداران بسیار زیادی دارد؛ زیرا کاربرد این محصول بسیار زیاد است. این گونه از محصولات به عنوان پاک کننده سطوح مختلف در منازل استفاده می‌ شوند؛ زیرا آمونیاک خانگی یک لکه بر بسیار قوی هستند. از آمونیاک خانگی برای تولید اسپری های تمیز کننده شیشه و اسپری تمیز کننده کاشی و سرامیک استفاده می شود، این گونه از محصولات جزوه محصولات صادراتی قرار دارند.

به همین علت بخشی از آمونیاک تولید شده در ایران به خارج از کشور صادر می شود. در واقع صادرات بی‌ واسطه آمونیاک خانگی برای کشور ما سود بسیار زیادی دارد؛ زیرا صادرات یکی از بزرگترین فعالیت‌ های اقتصادی در جهان به حساب می‌ آید، به همین علت می‌ تواند باعث رشد در عرصه اقتصاد کشور شود. مثلاً صادرات می‌ تواند باعث شود تا کشور ما به کشورهای دیگر از لحاظ تولید آمونیاک وابسته نباشد.

به همین علت می تواند در تجارت بین المللی یکی از کشورهای قرار بگیرد که اقدام به صادرات آمونیاک در سراسر جهان می کند. در واقع صادرات مزایای بسیار زیادی دارد، زیرا باعث وارد شدن ارز خارجی به بازار داخلی کشور می شود. علاوه بر این باید بیان کنیم که صادرات محلول آمونیاک 25% گالن ۲۰ لیتری موجب می شود تا شرایط اقتصادی مناسبی در کشور ایجاد شود. علاوه بر این باعث افزایش سود و افزایش فروش در خارج از کشور می شود.

این گونه از محصولات به علت این که کاربرد فراوانی در صنایع متفاوت دارند، مورد توجه تولید کنندگان در خارج از کشور قرار گرفته اند. به همین علت تولید آمونیاک در کشور ما رشد چشمگیری یافته است؛ زیرا هر وقت که میزان تقاضا برای خرید آمونیاک در سطح خارجی افزایش یابد، تولید کنندگان سطح تولید خود را افزایش می‌ دهند. در این صورت باعث افزایش خط تولید کارخانه هایی که در کشور ما به تولید آمونیاک می پردازند، می‌ شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما