تولید کننده آمونیاک مایع را می شناسید؟

کارخانه تولید کننده آمونیاک مایع و فروشنده برتر آن در تهران و کرج با بیش از 3 دهه فعالیت به عنوان ماراکز برتر شناخته شده می باشند. این مراکز مطابق با استانداردهای Merck USP همواره تلاش کرده است با بهبود کیفیت محصولات تولیدی قدمی هر چند کوچک برای تامین مواد تشکیل دهنده ی مورد نیاز کارخانجات و مراکز تولیدی و دارویی و آزمایشگاهی بردارد.

تولید کننده آمونیاک مایع را می شناسید؟

تنوع بالای انواع آمونیاک های تولید شده

تنوع بالای انواع آمونیاک های تولید شده آمونیاک مهمترین ترکیب هیدروژنهٔ ازت است و در کشاورزی از تجزیهٔ مواد آلی ازت دار بدست می‌آید. آمونیاک غلیظ گازی است بی رنگ، با مزهٔ فوق العاده تند و مزه حاد و زننده که اشک‌ آور و خفه کننده است. گاز این ماده از هوا سبک تر بوده و به آسانی به مایع تبدیل می‌شود. آمونیاک در آب بسیار محلول می باشد و مناسب شستشو است. گاز آمونیاک در اثر حرارت از ۴۰۰ درجه به بالا تجزیه شده و ایجاد هیدروژن می‌کند.

آمونیاک سبب تحریکات دستگاه تنفسی، بیماری های پوست و چشم شده و با آسیب رساندن به ریه ها در اثر مواجهه با حجم زیاد این گاز می‌تواند موجب مرگ شود. از ترکیب گازهای نیتروژن و هیدروژن با هم آمونیاک فراهم می شود. بدین صورت که ازت را از هوا و هیدروژن را از آب به وجود می آورند. سپس آنها را خشک و فشرده می کنند و حرارت آن را تا تا ۵۴۰ درجه سانتی گراد بالا می برند.

آنگاه آنها را از روی ترکیبی از نمک های گوناگون عبور می دهند. در این مرحله گازهای ازت و هیدروژن را با هم ترکیب می کنند و آمونیاک بوجود می آید. وقتی آمونیاک گازی را فشرده و سپس دمای آن را پایین آورند به مایع بی رنگی تبدیل می شود. این مایع بی رنگ شباهت فراوانی با آب دارد و ۱/۵ درجه زیر صفر می جوشد. هر زمان فشار وارد بر آمونیاک مایع را کم کنیم دوباره به صورت گاز در می آید.

کمک های اولیه در صورت تماس با آمونیاک

آمونیاک یک ماده سمی تجمع کننده نیست و بوی تند و متفاوت آن حتی در تراکم های بی خطر و بسیار کم توسط انسان قابل شناسایی می باشد. از آنجایی که آمونیاک شامل ویژگی خود اخطاری می باشد، هیچ شخصی به صورت داوطلبانه در فضا های با تراکم بسیار زیاد و خطرناک از این گاز نخواهد ماند. چون آمونیاک از گاز هوا سبک تر است.

بهترین راه جلوگیری از انباشتگی آن در محیط، تهویه مناسب و کافی می باشد. برحسب تجربه می دانیم که آمونیاک یک گاز غیر قابل اشتعال بوده و در موقعیت های معمولی یک ترکیب بسیار پایدار است. اگرچه آمونیاک در غلظت های زیاد و هر چند محدود می تواند با هوا و اکسیژن ترکیبی های قابل اشتعال تولید کند و باید با احتیاط از آن استفاده شود. اول از همه برای کمک های اولیه آمونیاک فوراً با اورژانس تماس بگیرید.

اقداماتی که لازمه اگر با آمونیاک تماس پیداکردین انجام بدین:

یک بطری شستشوی استریل حاوی محلول آب نمک در دسترس خود قراردهید.

یک دوش یا یک مخزن آب باید در نزدیکی تمام ابزارآلات آمونیاک جای گذاری شده وجود داشته باشد.

در حین کمک های اولیه، شخص آسیب دیده باید به درستی محافظت شود تا از احتمالات مصدومیت بعدی جلوگیری گردد.

اقداماتی که لازمه اگر آمونیاک رو استنشاق کردین انجام بدین:

افراد مبتلا را فوراً به فضای باز منتقل کرده و همه ی پوشش هایی که مانند ماسک آمونیاک و ریش بند که تنفس را سخت میکند، باز کنید.

فوراً با اورژانس تماس بگیرید و یاد آوری کنید که نیاز به تجهیزات اکسیژن دارید.

فرد آسیب دیده رو بی حرکت نگاه دارید و بدن او را با پتو بپوشانید.

اگر دهان و یا گلو سوخته است، در صورت هشیار بودن فرد مبتلا به او جرعه ای آب جهت شستشوی دهان و نوشیدن بدهید.

در صورت به هوش بودن فرد آسیب دیده و عدم سوختگی دهان به او چای یا قهوه گرم و شیرین بدهید.

مزایای استفاده از آمونیاک برای ساخت دارو

مزایای استفاده از آمونیاک برای ساخت دارو آمونیاک برای شستشو همانطور که پیش تر هم درمورد آن صحبت شد، لاکتات خانگی همان محلول آمونیاک در آب است. از آمونیاک به عنوان تمیز کننده سطوح می توان استفاده نمود. آمونیاک ها به عنوان یکی از شناخته‌شده ترین پاک کننده ها برای تمیز کردن شیشه، ظروف چینی و آهن آلات مقاوم و ضد زنگ شناخته می شود.

این ماده برای پاکسازی و تمیز کردن کوره ها جهت حذف ذرات هم کاربرد دارد. لازم به ذکر است که عدم رقیق سازی آمونیاک با آب و کاربرد آن به طریق خالص می تواند به آسیب های شدید و بیماری های پوستی منجر گردد.

استفاده از آمونیاک به منظور افزایش نیاز بدن به اکسیژن درطول انجام فعالیت های سنگین، رایج است. میزان استفاده از اکسیژن در تحرکات بدنی شدید تا حد زیادی تغییر می کند.، در واقع استفاده ی اکسیژن در شرایط عادی حدود ۱۵۰ cc در دقیقه است اما در شرایط فعالیت سنگین می تواند به هزار cc در دقیقه نیز برسد.

استنشاق تحت کنترل محلول این ماده به باز کردن رگ ها و جریان اکسیژن در خون منجر شود. به همین علت است که علاقه شدید به NH۳ در وزنه برداران برای اضافه کردن قوای جسمانی دیده می شود. استفاده از NH3 حتی در فعالیت های سنگینی همانند وزنه برداری و پاورلیفتینگ نیز دیده می شود. بقیه فایده های این ماده این است که با افزایش سطح هوشیاری در کنترل کردن وزنه به ورزشکار نیز کمک می کند.

بی کربنات آمونیوم یا NH3 خشک به 2 شکل صنعتی و خوراکی کاربرد دارد. آمونیاک را در دمای زیر ۱۵ درجه سانتی گراد و در محیطی خشک در بشکه های فلزی یا کیسه های ۲۵ کیلویی محافظت می کنند. رنگ این ماده سفید و شباهت بسیاری به نمک دارد. کاربرد های متفاوتی برای بی‌کربنات آمونیوم وجود دارد. از جمله کاربردهای آن می توان به ساختن لاستیک اسفنجی، سرامیک سازی، پلاستیک، کود گیاهی و… اشاره کرد.

این ماده ی خوراکی به عنوان بهبود دهنده در صنایع غذایی استفاده می شود.لذا در حوزه ی کیک و کلوچه به طور ویژه ای از این ماده شیمایی برای پف کننده استفاده می گردد. این ماده به شکل پودری به رنگ گچ و محلول در آب است. هنگامی که آمونیاک به خمیر و یا آب اضافه گردد، شروع به تجزیه شدن می کند. بدین صورت باعث پف خمیر می گردد. از طرفی با افزایش حرارت حلالیت این ماده نیز افزایش می یابد و سپس دمای آب کم میشود و گاز آمونیاک آزاد می شود.

این عمل منجر به بهتر عمل آمدن خمیر خواهد شد. همچنین آمونیاک منجر به پوک شدن کیک شده و حالت اسفنجی و پف خوبی به کیک می دهد. بعداز این که این ماده به گاز تغییر حالت داد، به صورت کامل از خمیر جدا شده و چیزی از آن باقی نمی ماند.

آمونیاک، به طور مستقیم یا غیرمستقیم، یک بلوک ساختمانی برای تولید بسیاری از محصولات دارویی است. آمونیاک در ساخت قرص ها و داروهایی که رشد و تکثیر انواع خاصی از قارچ ها را مهار می کنند، علاوه بر کاربرد های مختلف دیگر در ساخت دارو و به عنوان یک عامل خنثی کننده، استفاده می‌ شود.

راهنمای انتخاب مناسب ترین آمونیاک

تولیدی پتروشیمی و بخش شیمیایی عمده مصرف‌کنندهٔ انرژی صنعتی می‌باشد. در صورت استفاده از گاز های سرد و تجهیزات تهویه مطبوع، آمونیاک می‌تواند مقادیر قابل‌ توجهی حرارت را از محیط اطراف خود جذب کند. فروش NH3 به صنایع تهویه مطبوع بخش بزرگی از بازار فروش آمونیاک است.

برخی از خصوصیات این ماده: فروش آمونیاک به صورت یک گاز بی‌ رنگ با بوی زننده می‌ باشد که اگر در دمای اتاق قرار بگیرد بسیار اذیت کننده و حتی خفه‌ کننده می‌باشد. آمونیاک رطوبت را به آسانی جذب می‌کند و یکی از ویژگی های آمونیاک خورنده بودن آن و ویژگی قلیایی آن است. همچنین گاز آمونیاک به‌راحتی حل می‌شود.

این ماده دارای بوی کاملاً مشخص و تند است. در موادی که برای تمیزکننده مصارف خانگی به کار می‌رود به صورت NH3 کاربرد دارد. موارد مصرف و کاربردهای این ماده: حدود هشتاد درصد آمونیاک تولید شده در صنعت کشاورزی به کار می‌رود و در راستای تولید کود می‌باشد. همچنین آمونیاک را برای تصفیه آب بصورت گاز سردکننده، برای دفع آفات، ساخت پلاستیک، پارچه، ساخت مواد منفجره و شیمیایی، رنگ‌ها و در سایر موارد شیمیایی استفاده می‌شود.

فروش آمونیاک همینطور در فاضلاب و پساب فاضلاب، سردخانه‌ها، لاستیک، پالپ، کاغذ مواد خوراکی و آشامیدنی به‌عنوان تثبیت‌کننده، خنثی‌کننده و منبع ازت کاربرد دارد.

از آمونیاک همینطور برای تولید و ساخت مواد دارویی استفاده می‌شود. برای مصرف خوراکی و بسیاری از روش های تمیز کردن از آمونیاک کاربرد دارد. برای استفاده خانگی ۵ تا ۱۰ درصد گاز آمونیاک را با آب مخلوط کنید و محلولی تولید می‌شود که به‌عنوان محلول‌های تمیزکننده خانگی استفاده می شود.

به‌عنوان یک ماده سازنده و حتی به‌ تنهایی بسیاری از مواد تمیزکننده خانگی NH3 این قدرت را دارد که می‌تواند برای استفاده خانگی انواع سطوح ازجمله وان حمام، ظرف‌شویی، توالت و حمام، اپن آشپزخانه، تمامی سطوح آشپزخانه، کاشی‌ها و سرامیک مورد استفاده باشد.

همینطور آمونیاک برای تجزیه آهک خانگی و لکه‌های چربی حیوانی و روغن‌های گیاهی مثل پخت‌ و پز گریس و همچنین لکه‌های شراب مؤثر است.

این ماده به ‌سرعت تبخیر می‌شود به همین خاطر در محلول‌هایی که به منظور پاک کردن شیشه مورداستفاده قرار می‌گیرد آمونیاک وجود دارد به این خاطر که از لک‌ها جلوگیری کند.

خرید مستقیم آمونیاک مایع

خرید مستقیم آمونیاک مایع موسسه آمونیاکو با تجربه طولانی در تامین انواع مواد شیمیایی با مرغوب ترین برندهای موجود داخلی و خارجی، آماده همکاری با واحدهای سازنده و صنعتی مختلف می باشد.

فروش آمونیاک و اطلاع از قیمت: فروش عمده انواع مواد شیمیایی با بهترین کیفیت و مقرون به صرفه ترین قیمت، تنها کافیست از طریق تماس با کارشناسان ما مشاوره برای خرید خود را تکمیل کنید.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی: NH3 به صورت خانگی و صنعتی استفاده می شود البته همانطور که می دانید این ماده در شکل خالص به صورت گازی بوده که برای سهولت در استفاده و همینطور حمل و نقل راحت تر، مایع شده و به صورت NH3 مایع مورد استفاده قرار می گیرد.

تامین کنندگان انواع آمونیاک مایع

آمونياك به شكل گاز و مايع وجود داشته و گاز این ماده از هوا سبک تر، بي رنگ، بسيار تند و زننده، اشك آور بوده و در تماس با مجاري تنفسي ايجاد بیماری و اختلال كرده و باعث صدمه به فرد مي گردد. آمونياك مایع بي رنگ بوده و در تماس با پوست موجب سوختگي شديد می شود.

گاز متان پس از اضافه کردن فشار در یک کمپرسور تا 44bar و تزريق هيدروژن سه درصد شده و وارد هايدروتريتر می شود. گاز تولید شده بعد از هايدوتريتر مستقيما وارد بستر هاي زينك اكسايد مي شود.

مراحل بعدي پرايمري، سكندري HTS ، LTS، بخش جذب Co2 با محلول، متانيتور، كمپرسورهاي سنتز و كانورتور ،لوپ رفريج را طي و توليد آمونياك به سمت مخازن يا واحد اوره منتقل می شود.

بازار فروش آمونیاک مایع درجه یک

بازار فروش  آمونیاک مایع درجه یک راهنمای ایمنی کار با آمونیاک خرید آمونیاک درحالت گازی خورنده فشرده‌ سازی شده و همچنین بسیار خطرناک در محیط های بسته است. نیاز به آموزش صحیح برای مصرف و همچنین ابزارها و اقدامات حفاظتی لازم را برای استفاده کردن دارد.

در موقعیتی که محیطی در معرض آمونیاک قرار می‌گیرد بلافاصله محیط خالی شود و فضای تهویه مناسب و امکانات مناسب برای دفع گازهای سمی آن فراهم شود. همچنین باید تجهیزات تنفسی مانند ماسک و کپسول اکسیژن در محل حاضر باشد.

امکانات محافظت نشده و همچنین کارکرده در شرایط خطرناک دوری کنید و سعی کنید که استفاده و آزمایش کردن با آمونیاک در محیط های باز انجام شود و اگر در فضای بسته انجام شد حتماً از زنگ‌های هشدار دهنده نشت آمونیاک اطلاع رسانی شود.

از موادی که به‌عنوان یک ناسازگاری هستند مثل اکسیدهای نیتروژن، هالوژن‌ها، کلر، فلوئور و فلزات سنگین ازجمله جیوه و نقره استفاده نکنید. قبل از جابجایی سیلندرهای NH3 به‌دقت سیلندر یا بشکه آن را چک کنید تا از سایش و آسیب و یا نشر آن‌ها اطلاع پیدا کنید و همینطور از تجهیزات انتقالی استفاده کنیم که خوردگی را به کمترین حد ممکن برسانند.

از سامانه‌های جابجایی که هیچ جرقه و اشتعالی ایجاد نمی کنند استفاده کنید. آمونیاک یک ماده خطرناک و قابل اشتعال است ودر نهایت باید تمام نکات ایمنی را به‌درستی رعایت کرد. شما با تهیه آمونیاک از مجموعه آمونیاکو این اطمینان را می‌توانید حاصل بفرمایید که محصولی با کیفیت و مرغوب را خریداری نموده‌ اید.

پرسش‌های متداول فروش آمونیاک

  1. آیا از خرید آمونیاک میشه به‌عنوان سوخت استفاده کرد؟

در سال‌های اخیر از آمونیاک به‌عنوان ماده‌ای که فاقد کربن است استفاده می‌شود، درنتیجه گاز دی‌ اکسید کربن نیز منتشر نمی‌کند و فقط ازت و بخارآب تولید می‌کند.

2. آیا آمونیاک برای محیط مضر است؟

حتی غلظت‌های بسیار کم از آمونیاک می‌تواند برای آبزیان خطرناک باشد و به آن‌ها آسیب جدی وارد کند؛ اما برای خاک و گیاهان مقدار کم آن می‌تواند سودمند باشد و به رشد گیاه کمک کند.

3. آیا این امکان وجود دارد که آمونیاک به درختان آسیب بزند؟

با وجود اینکه آمونیاک برای خاک و رشد گیاهان در مقدار کم می‌تواند مفید باشد، اما به دلیل وجود ترکیبات سمی در آمونیاک می‌تواند باعث سوختگی برگ‌ها و برخی آسیب‌ها به گیاه شود.

4. آیا می‌توان از آمونیاک خانگی به‌عنوان کود استفاده کرد؟

از آمونیاک خانگی نیز می‌توان به صورتی که یک فنجان آمونیاک را به یک لیتر آب اضافه کرده و در اوایل صبح به‌عنوان کود در پای گیاه به کاربرد. فروش آمونیاک به صورت تند و بی‌رنگ می‌باشد با این ‌وجود به ‌راحتی در آب حل می‌شود و محصولاتی که امروز فروخته می‌شود می‌تواند آمونیاک همراه با آب باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما