شرکت صادرات آمونیاک ایران

آمونیاک از پر استفاده ترین ترکیبات شیمیایی است که از آن در موارد بسیار زیادی استفاده می ‌شود در واقع برای تهیه مواد آرایشی و بهداشتی، دارویی، تهیه کودهای شیمیایی، در صنعت، تولید پلاستیک و غیره از این ترکیبات استفاده می ‌شود.

شرکت صادرات آمونیاک ایران تمام تلاش خود را انجام می دهد تا بهترین و با کیفیت ترین محصولات را در نزولی ترین قیمت در اختیار مشتریان خارجی خود قرار دهد و بازرگانان با فروش آن ها در نهایت به سود خوبی خواهند رسید و ارز آوری خوبی را در نهایت برای کشور به ارمغان خواهند داشت.

شرکت صادرات آمونیاک ایران

کاربرد آمونیاک در صنایع مختلف

کاربرد آمونیاک در صنایع مختلف

آمونیاک ترکیبی معدنی و بی رنگ است که فرم معمول مورد استفاده از آن به صورت مایع می باشد از آن برای تولید کودهای نیتروژن به وفور استفاده می شود و در صنایع غذایی، داروسازی و تولید کاغذ کارایی بسیار بالایی دارد، علاوه بر این آمونیاک دارای خاصیت تمیز کنندگی است و تبدیل به محصولات شوینده محبوب خانگی خواهد شد.

آمونیاک مایع ترکیب بدون رنگ است و از کارایی بسیار عالی برخوردار می باشد این ترکیب محلول آبی رنگ آمونیاک بوده و به علت وجود پیوندهای هیدروژنی از نقطه جوش و گرمای تبخیر بسیار بالایی برخوردار می باشد، در دما و فشار محیط آمونیاک به حالت گاز است و معمولاً برای مایع کردن آن یا فشار را افزایش می دهند و یاد دما را کاهش خواهند داد علاوه بر این می توان هر دو کار را با یکدیگر انجام داد.

شما می توانید برای تبدیل آن به حالت مایع از یخ خشک بهره ببرید آمونیاک حلال خوبی برای ترکیبات عالی بوده اما برای ترکیبات معدنی حلال مناسبی نیست.

آمونیاک تحت شرایط متنوعی تهیه شده است، روش هابر روش معرفی شده برای تولید آمونیاک بوده است، برای تولید آمونیاک با این روش از ۶ مرحله اصلی استفاده شده است که از آن ها می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

  1. سولفور زدایی گاز طبیعی
  2. ریفورمینگ کاتالیستی بخار
  3. تغییر کربن مونو اکسید
  4. حذف گاز کربن دی اکسید
  5. متانیشن
  6. سنتز آمونیاک

اما همانطور که اشاره شد آمونیاک از استفاده بسیار بالایی برخوردار است، شما می توانید در صنعت از آن به وفور استفاده داشته باشید، در سیستم کاتالیست کاهنده، موجب کاهش انتشار NOX گردد.

از این ماده در صنعت کشاورزی به وفور استفاده می شود حدود هشتاد درصد از کاربرد آن مربوط به تولید انواع کودهای شیمیایی کشاورزی است و علاوه بر آن در تولید نیتریک اسید و آمونیوم نیترات کارایی بسیار بالایی دارد.

در صنعت رنگ سازی از آن استفاده بسیار بالایی می شود علاوه بر این به عنوان سوخت مشتقات سوخته کارایی بالایی دارد به عنوان عامل اکسید کننده و کاهنده از آن استفاده می شود در بیسکویت سازی نیز به عنوان بی کربنات آمونیوم و کارایی بالایی دارد.

از طرفی در موارد غیر صنعتی نیز توانایی بالایی دارد از آن در کنترل آلودگی هوا استفاده می شود، همچنین به عنوان مواد منفجره استفاده کثیری دارد شما می توانید از آن به عنوان افزودنی در صنایع غذایی استفاده نمایید همچنین برای تصفیه آب کاربرد بالایی دارد.

از این ماده در صنعت کشاورزی به وفور استفاده می شود حدود هشتاد درصد از کاربرد آن مربوط به تولید انواع کودهای شیمیایی کشاورزی است و علاوه بر آن در تولید نیتریک اسید و آمونیوم نیترات کارایی بسیار بالایی دارد.

نکات ایمنی استفاده از آمونیاک

آمونیاک به صورت خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد این محصول خالص بوده و برای استفاده راحت تر و همچنین حمل و نقل بهتر آن را به صورت مایع تولید می‌ کنند، آمونیاک صنعتی به صورت محلول ۲۸ درصد در آب و یا تحت فشار و دمای پایین به فروش خواهد رسید و توانایی پیوند هیدروژنی آن سبب می‌ شود که در آب قابل تجزیه باشد.

آمونیاک به مقدار بسیار کمی در طبیعت یافت می شود نیتروژن از مواد حیوانی و گیاهی تولید می ‌شود و نمک های آمونیوم به مقدار کمی در آب باران یافت می شود، کلرید آمونیوم به مقدار کمی در مناطق آتشفشانی یافت می‌ شود باید بدانید که کلیه ها برای خنثی سازی اسید اضافی خود آمونیاک ترشح می کنند.

اما آمونیاک گازی سمی و بی رنگی است که از ترکیب هیدروژن و نیتروژن دار و با حلالیت در آب باشد، این گاز می‌ تواند اشک آور باشد و به مجاری تنفسی آسیب شدیدی وارد کند و حتی سبب مسمومیت شدید و یا مرگ شود در نتیجه باید به موارد بسیار بالایی در هنگام استفاده از آن توجه کرد، گفته می شود استنشاق گاز آمونیاک با غلظت 400 PPM تا 700 PPM باعث التهاب فوری در چشم و بینی و گلو می شود و بین 3500 PPM تا 6500 PPM برای مدت نیم ساعت بسیار خطرناک و حتی ممکن است، تماس کوتاه مدت با غلظت 5000 PPM تا 10000 PPM باعث مرگ فرد هم شود.

میل ترکیبی آمونیاک با آب بسیار بالا است و به همین دلیل می ‌تواند بر مخاط بدن تاثیر بگذارد و سبب آسیب به آن ها شود، آمونیاک به صورت گاز و مایع می‌تواند به مجاری تنفسی آسیب بدی را وارد کند.

در صورت استنشاق آمونیاک عوارضی همچون ناراحتی دستگاه تنفس و ناراحتی قلبی گریبان گیر افراد خواهد شد و در نتیجه سبب مرگ فرد می شود این ماده بسیار سمی و خطرناک است و در صورت تماس با پوست آسیب های جبران ناپذیری و همچنین مواردی همچون قرمزی، خارش، تاول و سوختگی های شدید پوستی ایجاد خواهد کرد در صورت تماس با بافت مخاطی چشم باعث قرمزی و سوزش و زخم قرنیه می شود.

پس از اینکه شما در مجاورت با آمونیاک قرار گرفتید باید اقدامات ضروری در مواجهه با این ماده سمی داشته باشید در ابتدا مصدوم را از محیط آلوده خارج کنید و راه هوایی را باز کنید، لباس های آلوده را از بدن آن در آورید و مصدوم را گرم نگه دارید، در صورت تماس پوستی سریع پوست را با آب فراوان و سرم های شستشو به مدت یک ساعت شستشو دهید و مصدوم را سریع به مراکز درمانی برساند.

اما در صورت تماس آمونیاک با چشم، چشم ها را به خوبی شستشو دهید و زیر آب فراوان و یا سرم شستشو حداقل به مدت نیم ساعت شست و شو را انجام دهید و سریعاً به پزشک مراجعه کنید، همچنین در صورت تماس با دستگاه گوارش در صورتی که به صورت مایع خورده شود باید معده شستشو شود و ۲ تا ۳ بار شیر و آب مصرف شود، همچنین می‌ توانید از موادی همچون سرکه، آبلیمو، سیب، پرتقال، نشاسته، سفیده تخم مرغ و روغن زیتون استفاده کنید.

تاثیر آمونیاک در رشد گیاهان

تاثیر آمونیاک در رشد گیاهان به دلیل وجود ترکیبات مفید شیمیایی از آمونیاک در موارد بسیار زیادی استفاده می شود می توان در صنایع کشاورزی از آن برخوردار شوید امروز کشاورزی به گونه ‌ای پیش می‌ رود که از زمین در طول سال در بیش ترین زمان بهره برده می ‌شود در نتیجه خاک می تواند مواد مغذی خود را از دست دهد به همین دلیل استفاده از مواد شیمیایی امری ناگزیر می باشد شما با انتخاب کود شیمیایی مناسب می توانید نیاز گیاهان را برآورده کنید سه گروه اصلی از کودهای شیمیایی کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد که آن ها بر پایه فسفر، پتاسیم و نیترات هستند.

برای تولید کودهای فسفاته و پتاس از معادن و سنگ های غنی از آمونیاک استفاده می شود، اما در رابطه با تولید نیترات منابع به صورت معدنی یافت نمی شوند و برای بدست آوردن آن بیش تر از منابع گیاهی و باکتریایی استفاده خواهد شد.

با صنعتی شدن کشاورزی و نیاز روز افزون انسان به محصولات کشاورزی نیاز شده که از آمونیاک در کنار باکتری ‌ها برای بهبود زمین ‌های کشاورزی استفاده شود استفاده از آمونیاک می ‌تواند نیترات لازم را در اختیار گیاهان قرار دهد و میزان تولیدات کشاورزی را به سرعت افزایش دهد.

علاوه بر این با استفاده از نیترات استفاده از آفت کش ها به کم ترین میزان خود خواهد رسید علاوه بر این آمونیاک می ‌تواند به سرعت با خود ترکیب شود و کاتیون های نیتروژنی تولید نماید، گیاهان از ترکیبات یونی مواد شیمیایی می ‌تواند به راحتی استفاده داشته باشد.

از دیگر فواید آمونیاک می توانیم به مصرف آن در تولید انواع قارچ های خوراکی اشاره داشته باشیم قارچ های خوراکی در طبیعت پس از یک رعد و برق به وجود می آیند در روش صنعتی به راحتی با اضافه کردن آمونیاک نیتروژن مورد نیاز قارچ ها تامین خواهد شد.

اما از آمونیاک بعنوان تخمیرکننده هم استفاده می شود، در واقع محلول های آمونیاک از 16 تا 25 درصد به عنوان یک تخمیر کننده صنعتی به عنوان منبع نیتروژن میکروارگانیسم ها و تنظیم pH در هنگام تخمیر مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد محلول آمونیاک در تولید دارو

آمونیاک ترکیبی با ارزشی بوده که در بدن انسان به صورت طبیعی تولید خواهد شد، غلظت بالای آن هم در خون می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود، در واقع بروز برخی از بیماری ها می تواند باعث افزایش غلظت این ماده در خون شود، وجود بیش از اندازه آمونیاک در خون می‌ تواند مشکلات زیادی فراهم کند که از جمله آنها می توانیم به آسیب‌ های عروق مغزی، قلبی و یا حتی مرگ اشاره داشته باشیم.

برای کاهش این ماده در خون شربت آمونیاک استفاده می شود در واقع شربت لاکتوز برای کاهش سطح آمونیاک خون می باشد اما آمونیاک به عنوان پاک کننده استفاده دارد، در واقع شما می توانید آمونیاک را خریداری کنید و آن را به قسمت مساوی از آب و مایع ظرفشویی تقسیم کنید، با این وجود می توانید لکه های غیر روغنی را با این ترکیب بسیار سریع از بین ببرید.

از آمونیاک در بسیاری از موارد از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد اما آمونیاک موجود در رنگ مو باعث جدا شدن کوتیکول های مو و نفوذ رنگ به داخل آن خواهد شد مواد موجود در آن ها می‌ تواند باعث خشک شدن مو و آسیب آن ‌ها شود بنابراین قاعدتا کسانی که دارای موهای حساسی هستند نباید از رنگ موی دارای آمونیاک استفاده نمایند علاوه بر این برای خانم های باردار مناسب نیست.

از محلول آمونیاک 25 درصد برای ساخت دارو استفاده می شود در واقع آمونیاک ممکن است برخی از میکروب‌ ها همچون بیماری های ناشی از غذا همچون سالمونا را از بین ببرد اما به عنوان ماده از بین برنده باکتری و ویروس شناخته نمی‌ شود در واقع از آمونیاک استفاده بسیار زیادی می شود برای تصفیه منابع و تولید پلاستیک، تهیه مواد منفجره، منسوجات، سموم دفع آفات، انواع رنگ ها و … کارایی بسیار بالایی دارد.

سفارش مستقیم آمونیاک 25 درصد 1 لیتری

سفارش مستقیم آمونیاک 25 درصد 1 لیتری

شما برای ثبت سفارش مستقیم آمونیاک 25 درصد 1 لیتری و فروش آمونیاک در اصفهان می توانید از همین درگاه اقدام نمایید با این وجود شما در اسرع وقت می توانید با کارشناسان خبره فروش ما ارتباط بگیرید و آمونیاک مورد نیاز خود را در نوع و کیفیت مورد نظر خود خریداری نمایید در واقع مرکز فروش ما با کیفیت ترین آمونیاک را با حفظ کیفیت اصلی در اختیار شما عزیزان قرار می دهد و قیمت آمونیاک مایع پتروشیمی را نزولی تر در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

اما بازار صادرات و فروش آمونیاک 25 درصد 1 لیتری بسیار داغ بوده و در این زمینه کشورهای کثیری از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی با کیفیت ترین آمونیاک را خریداری می نمایند در این زمینه بازرگانان بسیار زیادی به ارائه خدمات می پردازند و با فروش عمده آمونیاک با کیفیت در نهایت به سود خود می ‌رسند و ارز خوبی را وارد کشور خواهند کرد.

بازار فروش خرید آمونیاک صنعتی

با توجه به ویژگی ‌های منحصر به فرد این نمونه از محصولات بازار خرید آمونیاک 25 درصد بسیار داغ بوده و در این زمینه مراکز کثیری به ارائه خدمات می پردازند در واقع این مراکز تمام تلاش خود را انجام می دهند تا حتی به صورت عمده با کیفیت ترین آمونیاک پودری را در قالب بسته‌ بندی های ویژه ای در اختیار مشتریان خود در اقصی نقاط کشور قرار دهند شما با تهیه عمده با کیفیت ترین آمونیاک می توانید در ازای پرداخت پول کم تر به محصول بیش تر و با کیفیتی دست یابید و قیمت آمونیاک مایع را کم تر خواهید کرد.

توزیع عمده آمونیاک ایران

توزیع عمده آمونیاک ایران

در حال حاضر روش های خرید بسیار زیادی وجود دارد که شما با استفاده از آن ها می توانید با حذف دست واسطه بهترین انواع آمونیاک را به دست یابید یکی از آن ها مراجعه حضوری به مراکز عرضه انواع آمونیاک می باشد اما چنین روش خریدی به شما توصیه نمی ‌شود چرا که با صرف وقت و هزینه بسیار زیادی همراه است.

در این زمینه می توانید از طریق درگاه اینترنتی با کیفیت ترین آمونیاک را خریداری کنید و خریدی به صرفه داشته باشید با این وجود شما دست واسطه را از معامله حذف کرده اید و مستقیما با ارائه دهنده های واقعی معامله خود را انجام خواهید داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما