فروش آمونیاک مایع با چه قیمتی صورت می پذیرد؟

آمونیاک مایع یک محلول شیمیایی است که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. از این رو قصد داریم تا به صورت کامل با این مایع اعجاب آور و پر فایده و در عین حال خطرناک آشنا شویم و نکات مربوط به آن ، موارد مصرف ، موارد احتیاطی و راهنمایی های بسیار جامع و کاربردی در خرید آمونیاک مایع ذکر کرده و به صورت کامل و جامع برای شما عزیزان شرح دهیم . پس برای خواندن این مطلب کاربردی و مورد نیاز با ما همراه باشید.

در ابتدا باید دانست آمونیاک چیست ، لازم به ذکر است که آمونیاک یک محلول آبی بی رنگ بوده که بوی زننده ای دارد و برای تنظیم اسیدیته ی یک سیستم یا محیط قرار می گیرد . در واقع آمونیاک یک گاز است که در شرایط خاص توانایی تبدیل به آمونیاک مایع را دارد . لازم به ذکر است که این شرایط خاص می تواند دمای بسیار کم و یا فشار بالایی را شامل باشد.

اخیرا به دلیل گسترش ویروس همه گیر و منحوس کرونا ، فروش آمونیاک مایع ، تقاضا و استفاده از این محلول در صنعت و مصارف خانگی به شدت گسترش پیدا کرده و روز به روز نیز در حال افزایش می باشد.

فروش آمونیاک مایع با چه قیمتی صورت می پذیرد؟

عوامل موثر بر کیفیت آمونیاک مایع

عوامل موثر بر کیفیت آمونیاک مایع

جالب توجه است که مخلوط کردن این محلول با آب نیز ، یک ترکیب ضدعفونی کننده به دست می دهد . جالب تر اینکه با ترکیب آمونیاک منحصرا با آب نه با سایر مواد ضد عفونی کننده و یا شیمیایی چرا که می تواند خطرناک باشد ، می توان یک محلول ضد عفونی کننده ی همه کاره برای ضد عفونی کردن انواع سطوح ، وسایل و مکان های مختلف استفاده کرد که جلوتر به مواردی از آن ها و نحوه استفاده اشاره خواهیم کرد.

آمونیاک مناسب و خوب باید یکسری فاکتور داشته باشد و اگر مواردی حین تولید ، توزیع و نگهداری آن رعایت نشود ممکن است کیفیت آمونیاک کم شده و پایین تر از حد انتظار ما باشد.

در حین تولید آمونیاک ، چون یک ماده ی شیمیایی حساس می باشد باید تمامی مراحل از قبل برنامه ریزی شده باشد و همه ی پروسه فرآیند تحت نظر متخصص های این حوزه انجام شود . همه ی مراحل تولید باید تحت بررسی و غربال انجام شود و دقت لازم را به کار برد.

همچنین در نگهداری آمونیاک نیز ، برای اینکه کیفیت آن افت پیدا نکند باید در شرایط خوب و کاملا اصولی ، مثلا دور از نور مستقیم خورشید قرار داشته باشد و یا در گرمای بیش از حد و یا دمای خیلی پایین قرار نگیرد . همچنین این نکته را هم باید توجه داشت که آمونیاک به فشار بسیار حساس است ، به گونه ای که با تغییرات فشار دچار تغییر حالت فیزیکی می شود . پس شایسته است این نکته را نیز در نظر داشته باشیم .

راهنمای خرید مناسب ترین آمونیاک

برای خرید بهترین و مناسب ترین آمونیاک ابتدا باید به نوع مصرف آن و کاربرد مد نظر دقت داشت ، برای مثال آمونیاک به کار رفته در ضد عفونی کننده ها با آمونیاک استفاده شده در سیستم های تبرید و انجماد مطمئنا متفاوت خواهد بود . پس با شناخت نیاز که یکی از فاکتور های مد نظر در انتخاب آمونیاک مناسب است می توان یک گام به خرید بهتر نزدیک شد.

لازم به بیان است که فاکتور بعدی انتخاب میزان درست از آمونیاک مورد نیاز است . بدین شکل که آمونیاک در دو صورت صنعتی و آزمایشگاهی عرضه می شود. در ابعاد آزمایشگاهی به طبع در مقدار کمتر ، و در ابعاد صنعتی در مقادیر بسیار زیاد به دست مصرف کننده می رسد.

فاکتور بعدی در خرید آمونیاک نوع ترکیبات و درصد خلوص آن می باشد که با تحقیقات و راهنمایی گرفتن از متخصصین شیمیایی و آزمایشگاهی می توان انتخاب خوبی داشت . به صورت کلی برای خرید آمونیاک حتما با متخصصان این حوزه باید مشورت صورت گیرد چرا که نگهداری ، طرز استفاده و حمل و نقل این محلول پرکاربرد آبی نیازمند یکسری دقت های به خصوص می باشد .

موارد کاربرد انواع آمونیاک مایع

موارد کاربرد انواع آمونیاک مایع حال قصد داریم کاربرد های آمونیاک را به صورت گسترده نام برده و توضیح دهیم .

آمونیاک مایع در بسیاری از زمینه ها نقش دارد . برای مثال در تبرید و انجماد مورد استفاده قرار می گیرد . بدین صورت که در سیکل های تبرید برای انتقال گرما از یک منبع دما پایین به یک منبع دما بالا از آمونیاک و مبرد های دیگری استفاده می شود که توضیحات وسیع آن تخصصی و خارج از حوصله ی بحث ما می باشد.

کاربرد بعدی آمونیاک مایع ، که بسیار مهم و اساسی می باشد استفاده از آن در چیلر ها و سیستم های خنک کننده می باشد ، به شکلی که گاز آمونیاک در یک کمپرسور فشرده و سرد می شود و بعد از تبدیل به مایع و عکس این عمل ، یعنی تبدیل مایع به گاز اساس این دستگاه ها را تشکیل می دهد و جالب اینجا است که این گاز از قدیمی ترین گاز ها برای این کاربرد می باشد.

آمونیاک مایع نقش و کاربرد گسترده ای در مایعات ضد عفونی کننده ی منازل و محلول های شوینده و پاک کننده دارد و در این ترکیبات یافت می شود . به عنوان کاربرد بعدی آمونیاک مایع به غیر از بعد صنعتی آن ، می توان به استفاده گسترده ی آن در کشاورزی اشاره کرد . شایان ذکر است که بخش عمده ی آمونیاک مایع تولید شده به شکل رقیق یا غلیظ ، در زمینه ی کشاورزی استفاده می شود ، به طوری که می توان این عدد را قریب به هشتاد درصد از کل آمونیاک تولیدی تخمین زد.

آمونیاک نیز مانند سایر مواد شیمیایی کاربرد های گسترده ای در تولید و ساخت صنایع پلاستیک و الیاف دارد . یعنی برای تولید نایلون و ابریشم مصنوعی کاربرد داشته و حتی در فرآیند و پروسه ی رنگرزی و تمیز کردن پنبه و پشم و ابریشم استفاده می شود . شاید خالی از لطف نباشد که بدانید آمونیاک در تولید یکسری از رزین های مصنوعی نیز کاربرد دارد .

از دیگر کاربرد های آمونیاک می توان به استفاده از آن در معدن کاری و استخراج فلزات ، صنعت متالورژی و سخت شدن سطوح ، تصفیه آب ، صنایع غذایی و تنظیم کننده ی اسیدیته ی مواد غذایی و تولید مواد دارویی و ضدعفونی کننده ی سطوح در ابعاد صنعتی و مصارف خانگی و بیشمار موارد دیگر اشاره کرد .

جالب ترین استفاده ی آمونیاک ، البته نوع خشک آن ، که شاید غیر قابل باور و دور از ذهن باشد ، استفاده از آن در صنعت قنادی می باشد . بله درست خواندید آمونیاک در تولید انواع شیرینی ، کیک ، کلوچه ، ویفر و حتی پاستا نیز کاربرد دارد و در ترکیبات این مواد وجود دارد .

استفاده از آمونیاک برای شستشو

همان طور که در قبل اشاره شد آمونیاک کاربرد گسترده ای در شستشو و ضد عفونی کننده ها دارد . از آمونیاک می توان برای شستن دوغاب و گچ ریخته شده در کف سرویس های بهداشتی و حمام ها استفاده کرد و مشاهده کرد که چقدر کامل این لایه های آلودگی و اضافی را به خوبی پاک می کند .

استفاده دیگر آمونیاک در زمینه شست وشو ، به کار گیری آن در شستن و پاک کردن شیشه های منازل است . برای این منظور باید مقدار کمی از آمونیاک مایع خلوص پایین را با دو فنجان آب ترکیب کرده و با دستمال مناسبی شیشه هارا آغشته و سپس خشک و پاک کرد .

لازم به ذکر است که به هیچ عنوان آمونیاک را نباید با سایر شوینده ها و مواد ضد عفونی کننده ترکیب کرد . کاربرد دیگر برای آمونیاک ، از بین بردن لکه های قدیمی لباس ها با مقداری آب و جوش شیرین بوده که با خیساندن لباس های نخی و پلی استر به مدت کوتاهی در این ترکیب می توان شاهد از بین رفتن لکه ها به خوبی بود . البته توجه داشته باشید که لباس های ابریشمی نباید به هیچ عنوان در تماس با این ترکیب قرار گیرند .

از دیگر کاربرد های آمونیاک که جزو مصارف خانگی آن محسوب می شود ، استفاده کردن از آن در تمیز کردن سینک ظرفشویی آشپزخانه ، فر و تستر و گاز است . بدین منظور می توان مقدار کمی آمونیاک را روی سطوح مورد نظر ریخت و منتظر شد تا زمانی بگذرد و چربی ها و آلودگی ها را در خود حل کند ، سپس با اسفنجی آن را از سطوح زدود . برای پاک کردن فر نیز می توان فر را روشن کرد و اجازه داد کمی گرم شود سپس ظرفی از آمونیاک را در طبقه ی بالای فر و ظرفی از آب را در طبقه ی پایین فر قرار داد ، در فر را بست و بعد از مدتی با دستمال یا اسفنج مناسبی چربی های حل شده را از سطوح فر پاک کرد .

دیگر موارد استفاده برای آمونیاک ، پاک کردن فرش ، زدودن آلودگی از طلا جواهرات و بلور ها ، و حتی تمیز کردن کفش ها نیز می باشد .

پخش کننده آمونیاک مایع در یزد

پخش کننده آمونیاک مایع در یزد یکی از مراکز فروش و پخش آمونیاک در کشور ، شهر یزد است . در این شهر مراکز فروش متعدد و بسیار زیادی برای فروش و عرضه ی انحصاری این محصول وجود دارد . مغازه های کوچک و مراکز فروش گسترده برای فروش این محصول در ابعاد و اوزان مختلف برای مصارف خانگی و صنعتی در دسترس است که می توان به آن ها مراجعه و خرید کرد .

شرکت های مختلفی در این زمینه مشغول فروش و توزیع آمونیاک هستند که در اینجا قصد داریم تعدادی از آن ها را به شما معرفی کنیم تا بیشتر با این شرکت ها و مراکز آشنا شوید . اولین شرکت ، گروه بازرگانی اروند شیمی است . شرکت بعدی شرکت ماه مونای آسیا کی باشد . از دیگر شرکت های پخش کننده ی آمونیاک و فروشنده ی مستقیم آن ها می توان به گروه بازرگانی فودوکو ، شرکت پرگاس شیمی راشین ، شرکت بامداد پتروپارسان ، و شرکت دانش بنیان زیست آزما اشاره کرد .

تامین کنندگان انواع آمونیاک مایع

در کشور ما مراکز مختلف و کارخانه های پتروشیمی زیادی مشغول به تولید و عرضه ی آمونیاک به اشکال و درصد خلوص متفاوت هستند . در ادامه مطلب قصد داریم تا این مراکز را معرفی و با فعالیت آن ها بیشتر آشنا شویم .

در ابتدا از پتروشیمی کرمانشاه شروع می کنیم که در غرب کشور مشغول به تولید این ماده بوده و روز به روز تولید خود را در این حوزه افزایش می دهد . یک نکته ی مثبت در این پتروشیمی قرار گرفتن آن در نزدیکی عراق و ترکیه است که برای صادرات و بازار این محصول بسیار ایده آل و مناسب می باشد .

کارخانه پتروشیمی بعدی لردگان است که در نزدیکی منابع طبیعی مانند آب و گاز قرار داشته و دارای موقعیت مکانی بسیار مناسبی می باشد و به تازگی ظرفیت تولید خود را با باز کردن فاز دو ، دو برابر کرده است.

مرکز تولید بعدی پتروشیمی خراسان است که با بکارگیری به روز ترین متد ها و نیروی انسانی سخت کوش به جایگاه خوبی در تولید برسد . همچنین به عنوان دیگر مراکز تولید و تامین کننده ی آمونیاک می توان به کارخانه پتروشیمی شیراز ، مسجد سلیمان ، هنگام و پردیس نام برد که هر کدام با پیشرفته ترین تکنولوژی ها و آخرین متد های بروز و جهانی در تولید آمونیاک و سایر فرآورده های آن در لیست تامین کنندگان آمونیاک خوش می درخشند .

مرکز عرضه آمونیاک مایع در کشور

مرکز عرضه آمونیاک مایع در کشور مراکز عرضه و فروش آمونیاک نیز مانند کارخانه های تولید کننده ی آن گسترده و زیاد است . مراکز مختلفی در سراسر کشور وجود دارد که می توان با مراجعه به آن ها خرید خود را انجام داد . در این مراکز با نگهداری آمونیاک طبق فاکتور های ایمنی مورد انتظار و خرید مستقیم از تولیدکنندگان ، آماده ی پاسخگویی به نیاز مردم می باشند.

برای خرید آمونیاک می توان با یک جستجوی ساده در اینترنت نزدیکترین مراکز عرضه کننده آن را یافت و به صورت حضوری و یا حتی اگر به شکل اینترنتی ثبت سفارش نمایید.

به عنوان سخن آخر قصد داریم توجه شما را به نکته ی جالبی جلب نماییم که توجه به آن برای سلامتی خود و خانواده مهم و حائز اهمیت است . از آنجایی که این ماده یعنی آمونیاک ، در بدن انسان نیز وجود دارد ، شایان توجه است که میزان آمونیاک خون و دیگر فاکتور های مورد بررسی در بدن مانند میزان لاکتات و … باید در حد نرمالی باشد . بدیهی است با آزمایش های دوره و سالانه می توان از وضع سلامتی و مقدار این مواد در بدن آگاه شد و برای سلامتی ارزش قائل شد.

امید است تا با مطالب بالا توانسته باشیم در حوزه خرید ، فروش ، تولید ، عرضه و انواع کاربرد های آمونیاک شما عزیزان را راهنمایی کرده باشیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما