قیمت استثنائی آمونیاک مایع صنعتی

تولید صنعتی جهانی الکل 70 درصد در سال 2018 بالغ بر 175 میلیون تن بود که نسبت به تولید صنعتی جهانی 175 میلیون تنی سال 2013 تغییر قابل توجهی نداشت. مجموعه برجیس، قیمت آمونیاک مایع صنعتی را به پایین ترین قیمت بازار به صورت آنلاین و بدون واسطه عرضه می نماید.

قیمت استثنائی آمونیاک مایع صنعتی

خصوصیات شیمیایی و فیزیکی آمونیاک

خصوصیات شیمیایی و فیزیکی آمونیاک خواص فیزیکی آمونیاک هیدروکسید آمونیوم یک مایع بی رنگ است که بوی بسیار تند دارد. هیدروکسید آمونیوم دارای چگالی 0.91 گرم در میلی لیتر – 1 است. نقطه ذوب 57.5- درجه سانتیگراد و نقطه جوش آن 37 درجه سانتیگراد است و به شدت با آب قابل اختلاط است. آیا آمونیاک یک پایه قوی است؟ آمونیاک یک پایه ضعیف معمولی است . بدیهی است که آمونیاک حاوی یون های هیدروکسید نیست، اما با آب واکنش می دهد تا یون های آمونیوم و یون های هیدروکسید تولید کند.

آمونیاک در بدن چیست؟ آمونیاک، همچنین به عنوان NH3 شناخته می شود، یک محصول زائد است که توسط بدن شما در طول هضم پروتئین ساخته می شود . به طور معمول، آمونیاک در کبد پردازش می شود و در آنجا به یک ماده زائد دیگر به نام اوره تبدیل می شود. اوره از طریق ادرار از بدن عبور می کند.

آمونیاک چگونه در بدن تشکیل می شود؟ وقتی پروتئین می خورید، بدن آنها را به اسیدهای آمینه تجزیه می کند. آمونیاک از اسیدهای آمینه باقی مانده تولید می شود و باید از بدن خارج شود. کبد چندین ماده شیمیایی (آنزیم) تولید می کند که آمونیاک را به شکلی به نام اوره تبدیل می کند که بدن می تواند آن را از طریق ادرار دفع کند. چرا آمونیاک در موجودات زنده جمع می شود؟ تجزیه پروتئین های شناسایی شده توسط سلول ها باعث آزاد شدن آمونیاک می شود .

وزن، آمونیاک بی آب یک گاز مایع بی رنگ غیر قابل اشتعال است. بخار آن از هوا سبک تر است [(تراکم بخار 0.6) هوا = 1] و همان بوی تند آمونیاک خانگی دارد. اگرچه بخار آمونیاک سبکتر از هوا است، بخارهای ناشی از نشت ممکن است زمین را در آغوش گرفته و به صورت یک ابر سفید ظاهر شود. آمونیاک از نظر شیمیایی 82 درصد نیتروژن (N) و 18 درصد هیدروژن (H) است و دارای فرمول شیمیایی NH3 است. واکنش به آب تعریف بی آب بدون آب است.

در حالی که آمونیاک خانگی 95 درصد آب است، آمونیاک بی آب فاقد آب است. آمونیاک به قدری هیدروسکوپی (عاشق آب) است که یک فوت مکعب آب 1300 فوت مکعب بخار آمونیاک را در خود حل می کند و آب را به سلاح اولیه برای اولین پاسخ دهندگان تبدیل می کند. هنگامی که آمونیاک با آب واکنش می دهد، هیدروکسید آمونیوم پایه (NH4OH) تشکیل می شود. وزن آمونیاک 5.15 پوند در هر گالن در مقایسه با آب با وزن 8.33 پوند در هر گالن است.

از آنجایی که آمونیاک در آب بسیار محلول است، هنگامی که آمونیاک مایع به داخل بدنه آب سطحی ریخته می شود، اثر لایه بندی وجود نخواهد داشت. بوم ها، پدها، جارو ها و بالش هایی که معمولاً برای نگهداری و بازیابی نفت استفاده می شوند، در نشت آمونیاک به آب های سطحی بی تأثیر هستند. اشتعال پذیری آمونیاک یک گاز غیر قابل اشتعال است اما در دمای 1204 درجه فارنهایت در محدوده غلظت بخار بین 15 تا 28 درصد مشتعل می شود. (کاغذ در دمای 450 درجه فارنهایت، زغال سنگ در دمای 750 درجه فارنهایت مشتعل می شود). شرایط بیرونی که این غلظت بخار را پشتیبانی می کند نادر است.

خورندگی آمونیاک باعث خوردگی فلزات گالوانیزه، چدن، مس، برنج یا آلیاژهای مس می شود. تمام لوله ها، شیرها، مخازن و اتصالات آمونیاکی از فولاد ساخته شده اند. پیوند پایداری و واکنش پذیری) نقطه جوش چیست؟ آمونیاک مایع در هر دمایی بیشتر از -28 درجه فارنهایت می جوشد و تا 850 برابر حجم مایع خود منبسط می شود. یک گالن مایع به 850 گالن یا 113 فوت مکعب گاز منبسط می شود. فشار و دما هرگاه مایعی در یک ظرف بسته در دمایی بیشتر از نقطه جوش آن محبوس شود، فشار قابل اندازه گیری بر روی دیواره های محدود کننده وجود خواهد داشت.

از آنجایی که آمونیاک در دمای 28- درجه فارنهایت می جوشد، فشار مخزن همیشه قابل اندازه گیری است. این رابطه بین فشار و دما را می توان به بهترین شکل به صورت: PV~T نوشت. که در آن فشار (P) و حجم (V) تا حدودی برابر با دما است. به بیان ساده، با بالا و پایین بردن قسمت سمت چپ معادله (P یا V)، قسمت راست (T) باید همین کار را انجام دهد و برعکس. مثال ها: افت فشار (P) ناشی از نشت شیر ​​مخزن باعث کاهش دمای مایع (T) می شود.

حجم مخزن (V) ثابت می ماند. اگر دمای مایع به 28- درجه فارنهایت یا نقطه جوش آن ادامه پیدا کند، آمونیاک به صورت خودکار در یخچال قرار می گیرد که به این معنی است که جوشیدن را متوقف می کند. در این مرحله کنترل آمونیاک و مخزن بسیار کمتر خطرناک است. مخزن آمونیاک بدون آبمخزنی که به سرعت فشار خود را از دست می دهد با یخ پوشیده می شود. یخبندان نتیجه خنک شدن پوسته مخزن در زیر نقطه انجماد آب و رطوبت هوا بر روی مخزن متراکم شده و یخ می زند.

نمونه دیگری از تغییر فشار زمانی است که مخزن در اثر آتش سوزی مورد تهاجم قرار می گیرد. شعله های آتش دیواره های مخزن را گرم می کند که باعث افزایش دمای آمونیاک مایع محدود می شود. گرمای اضافه شده، آمونیاک بیشتری را تبخیر می کند و فشار مخزن را افزایش می دهد. در این شرایط خنک نگه داشتن مخزن با پاشیدن مقدار زیادی آب روی آن بسیار مهم است. مخازن آمونیاک باید به رنگ سفید یا سایر رنگ های منعکس کننده نور رنگ شوند تا گرمای تابشی خورشید را منعکس کنند.

سه ویژگی مهم آمونیاک مایع

مزایای آمونیاک مایع چیست؟ مزایای NH 3 مایع به عنوان حلال محلول های فلزات قلیایی در آمونیاک مایع عوامل احیا کننده قوی هستند . این محلول ها به طور گسترده در شیمی معدنی و آلی مصنوعی استفاده می شود. 3. نمک های آمونیوم (مانند نیترات آمونیوم) در NH 3 مایع به عنوان اسیدهای آمونیوم عمل می کنند و در شیمی آماده سازی استفاده می شوند

خاصیت آب آمونیاکی چیست؟ آمونیاک مایع شبیه آب است و مانند آب جریان دارد . آمونیاک بوی خاص خود را دارد که مشخصاً تند و تند است. این یک ویژگی خوش شانس برای این ترکیب همه کاره و مفید است. در دما و فشار معمولی گازی بی رنگ است که دیده نمی شود و می تواند خطرناک باشد

در آمونیاک مایع چیست؟ آمونیاک مایع حاوی هیدروژن بیشتری نسبت به هیدروژن فشرده یا هیدروژن مایع است. چرا آمونیاک مایع حلال خوبی است؟ نقطه جوش بالای آمونیاک نسبت به همنوع های سنگین تر آن نشان دهنده تشکیل پیوند هیدروژنی قوی است که همچنین منجر به گرمای زیاد تبخیر

آمونیاک آزمایشگاهی چه مشخصاتی دارد؟

آمونیاک آزمایشگاهی چه مشخصاتی دارد؟الکل صنعتی شیمی سوز خاصیت قلیایی دارد و خورنده است . گاز آمونیاک به راحتی در آب حل می شود و هیدروکسید آمونیوم، محلول سوزاننده و باز ضعیف را تشکیل می دهد. گاز آمونیاک به راحتی فشرده می شود و تحت فشار مایع شفافی را تشکیل می دهد. آمونیاک معمولاً به صورت مایع فشرده در ظروف فولادی حمل می شود.

آماده سازی آزمایشگاهی آمونیاک چیست؟ آمونیاک به راحتی در آزمایشگاه با حرارت دادن نمک آمونیوم مانند کلرید آمونیوم NH 4 Cl با یک قلیایی قوی مانند هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید کلسیم ساخته می شود. 2NH 4 Cl + Ca(OH) 2 → CaCl 2 + 2H 2 O + 2NH 3 (g) گاز همچنین ممکن است از گرم کردن هیدروکسید آمونیوم غلیظ ساخته شود.

کاربرد آمونیاک در آزمایشگاه چیست؟ هنگامی که آمونیاک به عنوان گاز مبرد و در تجهیزات تهویه مطبوع استفاده می شود، می تواند مقادیر قابل توجهی گرما را از محیط اطراف خود جذب کند. آمونیاک را می توان برای تصفیه منابع آب و به عنوان بلوک ساختمانی در ساخت بسیاری از محصولات از جمله پلاستیک، مواد منفجره، پارچه، آفت کش ها و رنگ ها استفاده کرد

آشنایی با روش تولید آمونیاک

از کدام روش برای تولید آمونیاک استفاده می شود؟ یک کارخانه معمولی مدرن تولید آمونیاک ابتدا گاز طبیعی، گاز مایع نفتی یا نفتای نفتی را به هیدروژن گازی تبدیل می کند. روشی که برای تولید هیدروژن از هیدرو کربن‌ ها به کار می‌رود، با نام اصلاح بخار شناخته می‌شود. سپس هیدروژن با نیتروژن ترکیب می شود تا آمونیاک از طریق فرآیند Haber-Bosch تولید شود .

تولید بهینه آمونیاک برای کشورهای در حال توسعه مانند بنگلادش که اقتصاد آن بیشتر به کشاورزی وابسته است حیاتی است. چندین ترکیب نیتروژن مانند اوره، اسید نیتریک ، کود، مواد منفجره، داروها، پلیمر ها و خنک کننده ها را می توان از آمونیاک تولید کرد. بخش سنتز آمونیاک قلب کارخانه کود در نظر گرفته می شود که راکتور سنتز آمونیاک جزء اصلی این بخش است.

بنابراین، تولید بهینه اوره بیشتر به روش کارآمد تولید آمونیاک بستگی دارد. به دنبال فرآیند هابر-بوش از واکنش بین نیتروژن گازی (جمع آوری شده از هوا) و هیدروژن (از گاز طبیعی) تولید می شود ( پناهنده و همکاران، 2003 ، گونوروبون و رافائل، 2014).). یک فرآیند معمولی تولید آمونیاک شامل تولید گاز سنتز، فشرده سازی گاز تا فشار مورد نیاز و حلقه سنتز تبدیل آمونیاک در یک راکتور است ( بادور و همکاران، 1965 ).

طراحی مبدل جریان شعاعی چند بستر ابتدا توسط Topsoe به عنوان مجوز دهنده فناوری معرفی شد که تبدیل در هر گذر را در مقایسه با سایر فناوری های شناخته شده بهبود بخشید. مبدل سنتز آمونیاک Topsoe S-200 یک مبدل جریان شعاعی دو بستر با خنک کننده غیر مستقیم بین بسترهای کاتالیست است. از زمان معرفی نوع مبدل S-200 در سال 1976، بیش از هر طرح مبدل دیگری در کارخانه های آمونیاک استفاده شده است و بیش از 130 مبدل در سراسر جهان نصب شده است.

طبق متون موجود، چندین طرح از راکتور صنعتی با مدل‌سازی، شبیه‌ سازی و ارزیابی عملکرد در راکتور بستر سیال، راکتور غشایی ، بیوراکتور همکاران، و راکتور بستر ثابت تا جایی که ما می دانیم هیچ مطالعه ای انجام نشده است که به طور کامل مدلی از راکتور کاتالیزوری شامل محاسبه داخلی و خارجی را به طور کامل بهینه و طراحی کرده باشد.

بنابراین، این مطالعه عمدتاً بر روی بخش راکتور حلقه سنتز آمونیاک متمرکز شده است. طول بهینه بستر، داخلی مخازن تحت فشار ، پشتیبانی و افت فشار در طول بستر بر اساس داده‌ های یک صنعت کود واقعی محاسبه شد. در نهایت، پارامترهای مدل بهینه شده با داده‌ های واقعی صنعت مقایسه شد. 2 . مراحل طراحی • محاسبه طول بستر : از داده های موجود در تعادل مواد، تعداد بستر کاتالیست مورد نیاز و طول هر بستر بهینه شد.

علاوه بر این، یک مبدل حرارتی بین بستر مورد نیاز بود. • طراحی مخزن تحت فشار : پارامتر ها شامل ضریب ایمنی، حداکثر دما و فشار کارکرد ایمن، مواد ساخت و ساز، مجاز خوردگی ، حداقل دمای طراحی (برای شکست شکننده) قبل از طراحی مخزن تحت فشار در نظر گرفته شد. انتخاب مواد مناسب برای مدیریت ایمن شرایط شدید ضروری است.

مرکز توزیع آمونیاک خشک

مرکز توزیع آمونیاک خشک گاز آمونیاک خشک روی کاغذ تورنسل اثری ندارد اما محلول آمونیاک موجود در آب کاغذ تورنسل قرمز را آبی می کند. این به این دلیل است که آمونیاک خشک نمی تواند واکنش نشان دهد و در آب تقسیم شود. اما محلول آمونیاک ماهیت اساسی دارد. آمونیاک خشک در طبیعت خنثی است بنابراین روی کاغذ تورنسل اثری ندارد در حالی که محلول آمونیاک در طبیعت پایه است بنابراین تورنسل قرمز را به آبی تبدیل می کند.

مجموعه برجیس، مرکز توزیع آمونیاک خشک به صورت عمده با پایین ترین قیمت ممکن به صورت آنلاین و مجازی می باشد. متقاضیان می توانند به راحتی سفارشات آمونیاک خشک را به راحتی تهیه نمایند.

پخش مستقیم محلول آمونیاک 32%

از 25 تا 5 درصد یعنی باید 5 بار رقیق شود. بنابراین 1/5 از 1 لیتر از محلول 25٪ خواهد بود. پس یک فلاسک حجمی 1 لیتری بردارید، 200 میلی لیتر (= 1/5) از محلول 25 درصد را اضافه کنید، سپس آب مقطر را تا نقطه یک لیتری اضافه کنید، یک درب گذاشته و آن را تکان دهید تا تمام شود. در وب سایت مجموعه برجیس به طور مستقیم می توانید محول آمونیاک ۳۲٪ را به صورت آنلاین خریداری نماید.

خرید بدون واسطه آمونیاک مایع صنعتی

خرید بدون واسطه آمونیاک مایع صنعتی متوسط ​​قیمت آمونیاک بی آب در حال حاضر بیش از 1100 دلار در هر تن است که در دو هفته گذشته بیش از 278 دلار در هر تن افزایش یافته است. به طور کلی، این افزایش قیمت‌ های بزرگ نشان می‌دهد که نرخ‌ های مصرف نیتروژن در سال 2022 باید کاهش یابد، تمام متقاضیان می توانند آمونیاک صنعتی، محلول آمونیاک خانگی، محلول آمونیاک 2.5 لیتری، آمونیاک خشک خوراکی و محلول آمونیاک 25 درصد را بدون واسطه به قیمت استثنائی خریداری نماید. مجموعه برجیس، صادرات آمونیاک مایع صنعتی را به کل کشورهای مختلف جهان به صورت عمده و بدون واسطه با پایین ترین قیمت جهانی انحام می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما