قیمت انواع گاز آمونیاک خالص

آمونیک یک نو گاز است با فرمول شیمیایی که مهم ترین ترکیب هیدروژنه ازت نیتروژن است که در هوای شهر ها وجود دارد. گاز آمونیاک خالص در طبیعت تجزیه می شود گاز آمونیاک به طور طبیعی در سراسر محیط در هوا خاک و آب و در گیاهان و حیوانات ازجمله ما انسان ها به وجود می آید. بدن انسان وقتی غذا های حاوی پروتئین را به اسیدی های آمینه و آمونیاک تجزیه میکند و آمونیک می سازد.

قیمت انواع گاز آمونیاک خالص

مختصری درباره فرآیند تولید گاز آمونیاک

مختصری درباره فرآیند تولید گاز آمونیاک این ترکیب دارای وزن های متفاوتی هستند اتمی آمونیاک گازی بی رنگ قابل اشتعال و با مزه ای فوق العاده تند و زننده که استنشاق آن در یک غلظت قابل توجه سبب جاری شدن اشک و در نهایت خفگی می گردد. گاز آمونیاک از هوا سبک تر بوده و به سهولت به مایع تبدیل می شود و در آب بسیار محلول می باشد. تولید گاز آمونیاک آمونیاک در طبیعت از تجزیه ی مواد آلی نیتروژن دار بدست می آید .

مهمترین و پرکاربردترین روش تهیه ی گاز آمونیاک سنتز مستقیم آن طی فرآیند هابر می باشد از تقطیر زغال سنگ و واکنش کلسیم سیانامید با بخارآب تحت فشار نیز برای تهیه ی گاز آمونیاک استفاده می شود. کاربرد ها ی گاز آمونیاک · استفاده از گاز آمونیاک بعنوان یک گاز خنک کننده استفاده می شود استفاده از گاز آمونیاک در تهیه کود های شیمیایی با استفاده از گاز آمونیاک در کارخانه ها تولید میشود

استفاده از گاز آمونیاک در تهیه ی اسید نیتریک استفاده میشود در تهیه هیدرازین اوره و هیدروکسیل آمین و در سنتز انواع داروها استفاده می گردد همچنین مواد منفجره و هم در صنایع نفت و صنایع شیمیائی استفاده میشود از گاز آمونیاک در پاک کننده ها اسپری های پنجره تمیز کننده و کف اجاق گاز پاک کننده استفاده میکنند

ایمنی آمونیاک گازی قابل اشتعال است و در صورتی که در محیط عوامل اشتعال زای دیگر مثل گازهای پایه نفتی و یا مواد اکسید کننده مثل گاز اکسیژن و یا ترکیباتی با واکنش پذیری بالا مثل گاز کلر برم و ید حضور داشته باشند بر شدت حریق افزوده می شود. گاز آمونیاک حتی در غلظت های کم هم خطرناک است .

توزیع مستقیم گاز آمونیاک خالص

توزیع مستقیم گاز آمونیاک خالص امروزه برای توزیع گاز آمونیاک باید به درب کارخان های که گاز نیتروژن تولید میکنند مراجعه کرد واین محصول پرکاربرد بدست امروزه توزیع گاز آمونیاک توسط ماشینهای مخصوص حمل وبارگیری میشود وبه دست مصرف کننده می رسانند گاز آمونیاک درکپسول برای کارهای گوناگونی توزیع میشود وهر کدام بدرد کار مخصوص خودش میخورد توزیع گاز آمونیاک کار راحتی نیست باید برای این کار مراقبت زیادی به عمل رساند تا دچار مشکل نشویم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما