مرکز توزیع آمونیاک خوراکی

در طبیعت عناصر و ترکیب های مختلفی وجود دارد که هر کدام کاربرد ها و حتی خطرات مخصوص به خود را دارند. بعضی از این ترکیب ها برای ادامه حیات همه جانداران ضروری اند و بعضی نیز کشنده می باشند. از همین رو کسب اطلاعات کافی و کامل در رابطه با انواع عناصر و ترکیبات طبیعی و صنعتی برای همه افراد ضروری می باشد تا از خطرات و خسارات جبران ناپذیر جلوگیری شود. یکی از این ترکیبات آمونیاک خوراکی است که در ادامه مطلب بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

مرکز توزیع آمونیاک خوراکی

موارد استفاده آمونیاک خوراکی

موارد استفاده آمونیاک خوراکی آمونیاک یکی از ترکیبات فراوان و پر کاربرد در زندگی می باشد که شاید تا به حال درباره آن به اندازه کافی اطلاعات نداشته ایم. این محلول معدنی و بی رنگ در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد که در ادامه به بررسی تعدادی از آن ها می پردازیم:

در ابتدا کاربرد های صنعتی این محلول آمونیاک را بررسی می کنیم. از آمونیاک و محلول آمونیاک مایع در تولید کود نیتروژنه و در کشاورزی استفاده زیادی می شود. همینطور در صنایع رنگ و مواد شیمیایی نیز از آن استفاده می شود. آمونیاک خاصیت تمیز کنندگی و پاک کنندگی بالایی دارد و همین ویژگی سبب شده است تا از آن در تولید انواع مواد شوینده استفاده شود.

یکی دیگر از کاربرد های این محلول استفاده از آن در صنایع غذایی و خوراکی می باشد. از آمونیاک خوراکی در خوراکی هایی از قبیل بیسکوییت و شیرینی های لایه ای، نان ویفر و بستنی و … و همینطور در خمیر های مختلف در رطوبت پایین برای آسان تر کردن کار با خمیر استفاده می شود.

یکی از ترکیباتی که کاربرد های فراوان و به خصوص در امور شخصی دارد، آمونیاک خانگی می باشد. این آمونیاک محلول با اضافه کردن آب به محلول آمونیاک مایع که به کاهش غلظت آن می انجامد به دست می آید. اغلب از این محلول خانگی در مصارف پاک کنندگی استفاده می شود.

ترکیبات آمونیاک خوراکی چیست؟

ترکیبات آمونیاک خوراکی چیست؟ همانطور که گفته شد آمونیاک یکی از ترکیبات فراوان در طبیعت است که کاربرد های گوناگونی دارد. فرمول شیمیایی آمونیاک NH3 می باشد که از ترکیب یک نیتروژن و 3 هیدروژن به دست می آید. آمونیاک ترکیبی معدنی و بدون رنگ می باشد که گاز آن بسیار تند و زننده می باشد. معمول ترین و پر استفاده ترین شکل آن آمونیاک مایع می باشد که کاربرد های مختلفی در صنایع گوناگون دارد.

آمونیاک خوراکی همانند آمونیاک جامد ترکیبی معدنی، بدون رنگ و دارای بوی بسیار تند و زننده می باشد که استنشاق آن می تواند کشنده باشد. آمونیاک خالص در دمای محیط حالت گازی شکل دارد و برای تبدیل آن به آمونیاک خوراکی باید یا فشار محیط را افزایش داد و یا اینکه دمای محیط را کاهش دهید. بوی زننده آمونیاک خوراکی قبل از استفاده با انجام یک سری از آزمایشات گرفته می شود و آن را از حالت سمی خارج می کند.

آمونیاک خوراکی در رده بهترین حلال ها به شمار می آید. اما این ترکیب حلالی بسیار مناسب برای ترکیبات و مواد آلی مختلف می باشد و آن ها را به خوبی در خود حل می کند اما توانایی حل کردن مواد و ترکیبات معدنی را ندارد. این ترکیب حلال امروزه با استفاده از روش های مختلف و در مرحله های زیاد با استفاده از وسایل صنعتی در کارخانه ها تولید می شود و پس از آن در صنایع غذایی مختلف به کار گرفته می شود.

قیمت خرید آمونیاک خوراکی

قیمت خرید آمونیاک خوراکی تا اینجا به اندازه کافی باویژگی های آمونیاک خوراکی و کاربرد های آن آشنا شدیم اما خوب است تا کمی هم در مورد بازار خرید و فروش و همینطور قیمت خرید آمونیاک خوراکی توضیح دهیم. این محلول شیمیایی همانطور که پیش تر گفته شد طی مراحل مختلف و توسط دستگاه های صنعتی مختلف در کارخانه ها تولید می شود. اگر قصد خرید عمده این محصول را دارید می توانید از نمایندگی های شرکت های فعال در حوزه مواد شیمیایی آن را تهیه کنید. این محلول با توجه به کیفیت و همینطور حجم خریداری شده از رنج قیمتی مختلفی برخوردار می باشد.

در پایان مطلب ما در این سایت می کوشیم تا به شما خوانندگان محترم، انواع محصولات را معرفی کنیم و در رضایت شما عزیزان سهیم باشیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما