مرکز خرید آمونیاک صنعتی صادراتی به اروپا

اروپا در حالی که هیدروژن را به عنوان یک کالای وارداتی انرژی تبدیل کرده است و در حاضر بعنوان یک “وارد کننده بزرگ انرژی” می باشد. صادرات آمونیاک صنعتی به اروپا یکی از اهداف بزرگ برای مجموعه برجیس، می باشد. هم اکنون مجموعه ما مرکز خرید آمونیاک صنعتی از سراسر ایران می باشد.

مرکز خرید آمونیاک صنعتی صادراتی به اروپا

معرفی کاربرد آمونیاک صنعتی

معرفی کاربرد آمونیاک صنعتی آمونیاک صنعتی برای چه مواردی استفاده می شود؟ حدود 80 درصد آمونیاک تولید شده توسط صنعت در کشاورزی به عنوان کود مورد استفاده قرار می گیرد. آمونیاک همچنین، برای تصفیه منابع آب، و در ساخت پلاستیک، مواد منفجره، منسوجات، آفت کش ها، رنگ ها و سایر مواد شیمیایی استفاده می شود. چرا از آمونیاک در کارخانه ها استفاده می شود؟ 80 درصد یا بیشتر از آمونیاک تولید شده برای کود دهی محصولات کشاورزی استفاده می شود. آمونیاک همچنین برای تولید پلاستیک، الیاف، مواد منفجره، اسید نیتریک و مواد واسطه برای رنگ‌ ها و مواد دارویی استفاده می‌شود.

آمونیاک یک بلوک ساختمانی اساسی برای کود نیترات آمونیوم است که نیتروژن را آزاد می کند، یک ماده مغذی ضروری برای رشد گیاهان، از جمله محصولات کشاورزی و چمن. حدود 90 درصد آمونیاک تولید شده در سرتاسر جهان در کود های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد تا به تولید غذا برای میلیاردها نفر در سراسر جهان کمک کند.

تولید محصولات غذایی به طور طبیعی ذخایر مواد مغذی خاک را کاهش می دهد. به منظور حفظ محصولات سالم، کشاورزان به کود برای تولید خاک خود متکی هستند . کودها همچنین می توانند به افزایش سطوح مواد مغذی ضروری مانند روی، سلنیوم و بور در محصولات غذایی کمک کنند. آمونیاک در محصولات پاک کننده خانگی هیدروکسید آمونیوم – که معمولاً به عنوان آمونیاک خانگی شناخته می شود – یک عنصر در بسیاری از محصولات تمیز کننده خانگی است که برای تمیز کردن سطوح مختلف از جمله وان، سینک، توالت، میز و کاشی استفاده می شود. آمونیاک همچنین در از بین بردن کثیف خانگی یا لکه های چربی حیوانی یا روغن های گیاهی، مانند چربی پخت و پز و لکه های شراب موثر است.

از آنجایی که آمونیاک به سرعت تبخیر می شود، معمولاً در محلول های پاک کننده شیشه برای جلوگیری از رگه شدن استفاده می شود. آمونیاک در مصارف صنعتی / تولیدی هنگامی که آمونیاک به عنوان گاز در تجهیزات تهویه مطبوع استفاده می شود، می تواند مقادیر قابل توجهی گرما را از محیط اطراف خود جذب کند. آمونیاک را می توان برای تصفیه منابع آب و به عنوان بلوک ساختمانی در ساخت بسیاری از محصولات از جمله پلاستیک، مواد منفجره، پارچه، آفت کش ها و رنگ ها استفاده کرد.

آمونیاک همچنین در صنایع تصفیه فاضلاب و فاضلاب، سرد خانه، لاستیک، خمیر کاغذ و صنایع غذایی و نوشیدنی به عنوان تثبیت کننده، خنثی کننده و منبع نیتروژن استفاده می شود. همچنین در ساخت مواد دارویی استفاده می شود. قرار گرفتن در معرض آمونیاک می تواند پوست، چشم ها و ریه ها را تحریک کند. آمونیاک را با سفید کننده کلر مخلوط نکنید ، زیرا گازهای سمی به نام کلرامین تولید می شود . قرار گرفتن در معرض گازهای کلرامین می تواند باعث سرفه، تنگی نفس، درد قفسه سینه، حالت تهوع، تحریک گلو، بینی و چشم ها یا ذات الریه و مایع در ریه ها شود. قورت دادن یک محصول پاک کننده حاوی آمونیاک می تواند دهان، گلو و معده را بسوزاند و باعث درد شدید شکم شود.

مزایای استفاده از آمونیاک مایع

آمونیاک مایع بدون آب دارای مزیت قابل توجهی نسبت به هیدروژن است زیرا دارای چگالی انرژی حجمی زیادی است. مقدار کل انرژی که برای تولید و حمل و نقل آن به مصرف کنندگان صرف می شود، کمتر از آن برای حمل و نقل هیدروژن مایع تخمین زده می شود، حتی اگر کاهش ارزش گرمایشی کمتری در نظر گرفته شود. از نقطه نظر ذخیره سازی، این مزایا به ویژه برای وسایل نقلیه ای که مقادیر زیادی بار حمل می کنند مفید است. اگرچه آمونیاک سرعت شعله پایینی برای استفاده در موتورهای احتراق داخلی دارد، یک کراکر حرارتی خودکار به موتور کمک می کند تا به طور پایدار کار کند. حتی زمانی که موتور تحت شرایط شارژ کار می کرد، هیچ ضربه ای مشاهده نشده است.

مزایا و معایب آمونیاک مایع چیست؟ آمونیاک مایع یک حلال نسبت به آب کمتر است و می تواند حلال بهتری برای برخی از ترکیبات آلی باشد. اما برخی از معایب آمونیاک مایع به عنوان حلال این است که برای مطالعه دما و فشار بالا مناسب نیست زیرا محدوده مایع آن 77- تا 33- درجه سانتیگراد است. معایب آمونیاک مایع چیست؟ معایب مایع NH 3 به عنوان حلال نقطه انجماد و نقطه ذوب آمونیاک مایع -77.7 و -33.4 0 کم است و محدوده مایع بسیار کوچک است. این مشکلات تجربی کمی ایجاد می کند.

چرا آمونیاک مایع حلال خوبی است؟ نقطه جوش بالای آمونیاک نسبت به همنوع های سنگین تر آن نشان دهنده تشکیل پیوند هیدروژنی قوی است که همچنین منجر به گرمای زیاد تبخیر (23.35 کیلوژول بر مول) می شود.

مختصری در مورد انواع آمونیاک

مختصری در مورد انواع آمونیاک هیدروکسید آمونیوم که به نام آمونیاک آبی نیز شناخته می شود، یک حلال رایج در محصولات پاک کننده و جزء محصولات غذایی و کودهای شیمیایی است. آمونیاک بی آب (NH3) گاز خالص یا شکل مایع فشرده آمونیاک است که حاوی آب نیست. از این شکل در کودها، مواد منفجره، کشاورزی، مایعات پاک کننده و برخی داروها استفاده می شود. شرکت های مواد غذایی و آشامیدنی همچنین از تن های زیادی آمونیاک برای تبرید، انجماد سریع و ذخیره سازی فله استفاده می کنند که همگی در معرض خطر انتشار گاز هستند.

1.کود های خشک یا جامد به علاوه. از طرف دیگر، مایع بدون فشار 28-32٪ نیتروژن، می تواند به صورت سطحی اعمال شود. با این حال، در زمین‌ های زراعی شیب‌ دار، آنها نیز باید در خاک گنجانده شوند تا از ریزش رواناب سطحی جلوگیری شود. 2. سولفات آمونیوم، فسفات دی آمونیوم، آمونیاک بی آب، آمونیاک آبی و اوره همگی برای استفاده در پاییز قبل از ذرت مناسب هستند، به جز در خاک هایی با زهکشی ضعیف یا بیش از حد زهکشی شده. تا زمانی که دمای خاک در عمق 4 اینچی به حداقل 50 درجه فارنهایت کاهش پیدا نکند، نباید اعمال شود.

3. مواد کود آمونیوم و آمونیوم ساز به مرور زمان باعث اسیدی شدن خاک (کاهش PH) می شود. در مواردی که این کودها به طور منظم استفاده می شوند، نمونه های خاک باید به صورت دوره ای گرفته شود تا مشخص شود چه زمانی به سنگ آهک نیاز است.

کودهای نیتروژنی که در پاییز قبل از ذرت استفاده می شود باید 3 تا 10 درصد بیشتر از کاربردهای قبل از کاشت بهاره باشد تا عملکرد قابل مقایسه داشته باشد. 2. در صورت کوددهی ذرت با میزان نیتروژن کم (یعنی تا 75 پوند در هکتار)، ساید پانسمان امکان استفاده بیشتر از نیتروژن و در نتیجه عملکرد بهتر نسبت به کاربرد قبل از کاشت را فراهم می کند.

آمونیاک بی آب آمونیاک بی آب (مایع تحت فشار) یک کود عالی برای شخم زدن پاییزه برای ذرت است، اگر پس از استفاده از دمای خاک در عمق 4 اینچی 50 درجه یا کمتر استفاده شود. با این حال، در صورت استفاده از بی آب در برنامه پیش از کاشت بهاره، احتیاط توصیه می شود، زیرا آمونیاک می تواند به دانه ذرت در حال جوانه زدن آسیب برساند. به طور معمول، آمونیاک ظرف 3 یا 4 روز به فرم آمونیوم غیر فرار تبدیل می شود.

اما اگر خاک خیلی خشک باشد و یا میزان کاربرد خیلی زیاد باشد، این فرآیند تبدیل کند می شود. خاک‌های با بافت سنگین (لوم رسی، رس سیلتی یا رس) را در صورت مرطوب بودن خاک‌ های بی آب استفاده نکنید. بنابراین اجازه می دهد تا آمونیاک تبخیر شود. و ثانیاً، اجرا کردن تجهیزات کاربردی بر روی چنین زمین‌ هایی در هنگام خیس شدن ممکن است ساختار خاک را تخریب کرده و آن را فشرده‌تر کند.

آکوا آمونیاک گاهی اوقات آب به آمونیاک بی آب اضافه می شود تا فشار لازم برای نگهداری آن در حالت مایع کاهش یابد و از برخی جهات مدیریت آن آسان تر شود. ماده به دست آمده آکوآمونیاک نامیده می شود. این حاوی مقدار معینی آمونیاک غیر متصل یا آزاد است و بنابراین، باید بر اساس همان بی آب استفاده شود. آکوا آمونیاک برای کاربرد سطحی در هر زمان مناسب نیست. محلول های نیتروژن 37-41% مواد نیتروژن (کم فشار) . استفاده از این مواد نیتروژن “کم فشار” (متشکل از ترکیبات مختلف نیترات آمونیوم – اوره – آمونیاک – آب) از اواسط دهه 1960 رو به کاهش بوده است.

یکی از دلایل آن شرایط محدودی است که تحت آن می توان آنها را اعمال کرد. به عنوان مثال، محلول های نیتروژن کم فشار برای شخم زدن پاییزه قبل از ذرت توصیه نمی شود، زیرا مقداری از نیتروژن از قبل به شکل نیترات قابل شستشو است. همچنین نباید آنها را در فصل بهار به صورت سطحی اعمال کرد، بلکه باید برای جلوگیری از از دست دادن نیتروژن که به شکل آمونیاک گازی است، به خاک تزریق شود.

آنها به عنوان کودهای جانبی برای ذرت رضایت بخش هستند، به جز در خاک های بسیار شنی. 28-32% مواد N (غیر فشار). مخلوط‌ های مختلف اوره-آمونیم نیترات-آب (یا UAN) به عنوان مواد نیتروژن بدون فشار طبقه‌ بندی می‌شوند و معمولاً بخش «خوراک» یک برنامه علف‌ های هرز و تغذیه را تشکیل می‌دهند. آنها همچنین برای ساید پانسمان ذرت و پوشش اولیه بهار علف ها و دانه های ریز مناسب هستند، به جز در خاک های آهکی با pH 7.5 و بالاتر. مانند “مواد کم فشار، محلول های UAN حاوی مقداری نیترات نیترات هستند و بنابراین برای شخم زدن پاییزه قبل از ذرت یا قبل از کاشت در ماسه های کم آلی توصیه نمی شوند.

همچنین نباید در تابستان به دلیل استفاده زیاد از آن در مراتع چمن استفاده شود. تبخیر N زمانی که قسمت اوره در دماهای بالا به آمونیاک تجزیه می شود. سایر مواد نیتروژن سایر مواد کود نیتروژن عبارتند از نیترات پتاسیم، اوره فرمالدئید کند رهش و نیتروژن آلی. اینها کاربردهای خاصی در گلخانه ها، چمنزارها، چمن ها یا برنامه های تخصصی مشابه دارند و برای محصولات زراعی بسیار گران به حساب می آیند. در زمان عرضه کوتاه نیتروژن، ممکن است برخی محصولات جانبی صنعتی حاوی نیتروژن (معمولا آمونیاک) در بازار ظاهر شوند. اطلاعات مربوط به چنین محصولاتی را می توان از دفتر شیمیدان و کمیسر بذر ایالت ایندیانا (ف. 317-494-1492) یا از دپارتمان زراعت دانشگاه پوردو (ف. 317-494-4772) دریافت کرد.

آمونیاک سبز چیست؟ آمونیاک گازی تند است که به طور گسترده برای تولید کودهای کشاورزی استفاده می شود . تولید آمونیاک سبز جایی است که فرآیند ساخت آمونیاک 100٪ تجدید پذیر و بدون کربن است. یکی از راه های ساخت آمونیاک سبز استفاده از هیدروژن از الکترولیز آب و نیتروژن جدا شده از هوا است.

آمونیاک سبز برای چه مواردی استفاده می شود؟ آمونیاک در قرن گذشته به طور گسترده ای به عنوان کود مورد استفاده قرار گرفته است. اکنون، با استفاده از انرژی‌ های تجدید پذیر و روشی جدید برای ساخت آمونیاک، محققان و کار آفرینان معتقدند آمونیاک سبز می‌تواند به منبع سوخت پاک و قابل‌ توجهی برای تولید برق و تامین انرژی کشتی‌ ها تبدیل شود.

آمونیاک سدیم چیست؟ سدیم با گاز آمونیاک واکنش داده و گاز سدامید و هیدروژن را به عنوان محصول تولید می کند. اما معمولاً در این واکنش از آمونیاک مایع برای تهیه سودامید استفاده می شود. معادله شیمیایی تهیه سودامید در زیر آمده است. Na + NH 3 → NaNH 2 + H 2 . سودامید به نام های سدیم آمید و سدیم آزانید نامیده می شو

بهترین شرکت های تولید کننده انواع آمونیاک

بهترین شرکت های تولید کننده آمونیاک در سراسر ایران پراکنده پخش شده و وجود دارند، شرکت های تولید آمونیاک از شمال شرق، پتروشیمی خراسان در خراسان شمالی تا جنوب شرقی پتروشیمی کرمانشاه و پتروشیمی شیراز و ده ها شرکت بزرگ ریگر در ایران وجود دارد که در روز 2000 هزار تن تا 8000 هزار تن تولید می کنند.

مرجع تولید آمونیاک صنعتی

مرجع تولید آمونیاک صنعتی کدام کشورها بزرگترین تولید کننده آمونیاک هستند؟ تولید آمونیاک 25 کشور هزار تن متریک 1 شماره 1 چین 48,262.00 2 شماره 2 روسیه 12,553.00 3 شماره 3 هند 11,041.10 4 شماره 4 ایالات متحده 9,780.00 21 ردیف دیگر. آمونیاک در کجای جهان تولید می شود؟ ‏ چین در حالی که بیشتر تولید جهانی آمونیاک مبتنی بر اصلاح بخار گاز طبیعی است، مقادیر قابل توجهی از گاز زغال سنگ تولید می شود. بیشتر نیروگاه های گازرسانی در چین واقع شده اند.

کدام کشور اروپایی بیشترین آمونیاک را تولید می کند؟ کشور عضو با بالاترین ظرفیت آلمان با ظرفیت کل حدود 3.4 میلیون تن در سال (5 کارخانه، 17 درصد ظرفیت اتحادیه اروپا) و پس از آن لهستان با حدود 3.2 میلیون تن (5 کارخانه، 16 درصد ظرفیت اتحادیه اروپا) است. هلند با 2.7 میلیون تن (2 کارخانه 13 درصد ظرفیت اتحادیه اروپا)، رومانی با 2.1 تولید کنندگان آمونیاک اروپا می باشند.

فروشندگان انواع آمونیاک صنعتی

فروش آمونیاک به‌ صورت مایعی بی‌ رنگ و با بویی تند هست که فروش این مواد شیمیایی در دو نوع آزمایشگاهی و صنعتی انجام می‌شود شما می‌توانید خرید آمونیاک آزمایشگاهی و صنعتی را با کیفیت تضمین‌ شده و مناسب ‌ترین قیمت از مجموعه برجیس، خریداری نمایید.

توزیع بی واسطه آمونیاک صنعتی درجه یک

توزیع بی واسطه آمونیاک صنعتی درجه یک مجموعه برجیس، توزیع کننده عمده و بی واسطه انواع آمونیاک صنعتی درجه و با کیفیت به سراسر ایران همچنین عرضه آمونیاک صادراتی می باشد. مجموعه ما مفتخر است که صادر کننده آمونیاک صنعتی به کشورهای مختلف به قیمت های مناسب و باور نکردنی می باشد. تمامی متقاضیان می توانند جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما