مرکز خرید آمونیاک پودری

آمونیاک پودری

آمونیاک ماده‌ای است به شکل پودری، بی‌رنگ و بی‌بو که به شکل طبیعی در آب باران یافت می‌شود و درحجم دادن و پف شیرینی‌ها و مواد غذایی نقش دارد و سبب تنظیم اسید موجود در مواد غذایی می‌گردد. اصلی ترین کاربرد این ماده ، مصرف آن در صنعت کود شیمیایی است. این ماده در بدن انسان هم توسط سلول‌ها برای تولید اوره در کبد به کار میرود. آمونیاک یک ماده‌ نمکی شکل قلیایی بوده که در محیط‌های اسیدی واکنش نشان داده و بر اثر این واکنش، دی اکسید کربن و گرما آزاد می‌شود که این ویژگی می‌تواند باعث کاهش دمای آب گردد. نام‌ دیگر آمونیاک پودری بی کربنات سدیم است. میتوان آن را از مراکز مختلف خرید تهیه نمود.

مرکز خرید آمونیاک پودری

آمونیاک در صنایع غذایی چه کاربردی دارد؟

آمونیاک در صنایع غذایی چه کاربردی دارد؟ آمونیاک ماده ای ملکولی قطبی است که به عنوان بهبود دهنده به خمیر یا آب اضافه می‌شود، تجزیه و سبب پف کردن و ورآمدن خمیر می‌شود، و حالت اسفنجی به کیک می‌دهد و بعد در اثر گرما در موقع پخت، تبدیل به گاز هیدروژن میشود و هیچ اثری از آن در کیک و شیرینی یا نان باقی نمی‌ماند. از اصلی‌ترین موارد استفاده‌ از آمونیاک، بهره‌ وری از آن به عنوان کود است. زمانی که آمونیاک به کود محصول های کشاورزی اضافه شود، بازده‌ی آن محصول مانند گندم یا ذرت خیلی بیشتر می‌ شود و علاوه بر آن از رشد گیاه هرز و قارچ ها در زمین زراعی هم جلوگیری می‌کند.

از آمونیاک برای درمان کردن آفتاب سوختگی و نیش حشرات هم می‌توان استفاده کرد و ماده‌ای خیلی مناسب برای تمیز کردن طلا ها، نقره و جواهرات پلاتینی است. در صنایع چوبی آمونیاک آب‌دار برای تیره کردن چوبی که دارای اسید تانن است استفاده می‌ شود. آمونیاک خشک کاربرد های فراوان دارد. به طورخاص در صنعت کیک و کلوچه از این ماده بیشتر پف کننده یا ورآورنده استفاده می کنند. این پودر سفید رنگ، محلول در آب میباشد، وقتی به خمیر و یا آب اضافه شود شروع به تجزیه می کند و موجب پف کردن خمیر می شود.

پس از این که به گاز تبدیل شد به شکل کامل از خمیر جدا می شود و اثری از خود باقی نمی گذارد. این کار سبب می شود فرآیند آزاد شدن گاز در ابتدا و آخر پخت رخ دهد. علاوه بر اینها استفاده هم زمان از جوش شیرین، بیکینگ پودر و آمونیاک خشک باعث یکنواخت شدن محصول می گردد. نکته اینکه در قدیم از آمونیاک به جای بیکینگ پودر در پخت شیرینی و کلوچه استفاده می شد. در صورتی که آمونیاک خشک، بدون هیچ عامل ورآورنده استفاده شود، تنها می توان آن را در محصولاتی که سلول باز دارند مثل کراکرها استفاده کرد.

آمونیاک خشک در چه مصارفی کاربرد دارد؟

کاربرد آمونیاک خشک خاصیت تثبیت کنندگی بی کربنات آمونیوم امکان حفظ کردن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ایده آل در یک ماده غذایی را فراهم می کند. بی کربنات آمونیوم به صورت پودر جوش شیرین ، در بعضی از برنامه های فرآوری مواد غذایی ، در شربت سرفه ها و به صورت آنتی اسید استفاده می شود نیز در آزمایشگاههای شیمیایی از آن به عنوان یک کود ، بافر pH و معرف در گیاهان استفاده می شود. در این صنعت از آن در ساختن رنگها ، داروسازی ، کاتالیزورها ، سرامیک ، مواد ضد حریق ، پلاستیک و دیگر محصولات استفاده می شود. بی کربنات آمونیوم به علت دارا بودن خاصیت تثبیت کنندگی و تنظیم کننده اسید ، در صنعت نانوایی ماده مورد استفاده زیاد در صنعت نانوایی است.

علاوه بر اینها ، این خاصیت را دارد که pH را با کنترل کردن یا تغییر اسیدیته یا قلیایی کردن یک محصول غذایی تنظیم کند. کاربردهای های متداول آمونیاک خشک در بیسکویت ها پاستا محصولات لبنی منجمد شده و مواد نانوایی رنگدانه ها و رنگ های کشاورزی کپسول های آتش نشانی استفاده میشود. بی کربنات آمونیوم نیز می تواند در ساخت پلاستیک و لاستیک به عنوان مهارکننده آتش مورد استفاده قرار گیرد. در صنعت کود ، بی کربنات آمونیوم می تواند به عنوان یک منبع ارزان قیمت آمونیاک مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد آمونیاک در تمیز کردن لکه های سخت

کاربرد آمونیاک در تمیز کردن لکه های سخت آمونیاک ماده شیمیایی است تشکیل شده از گاز نیتروژن و هیدروژن که درحالت خالص آن به شکل گاز بوده و خیلی سمی می باشد، نگهداری این ماده در حالت خالص باید در فشار و دمای پایینی باشد.به صورت کلی استفاده از آمونیاک در تولید کردن صنایع آرایشی و بهداشتی، شوینده ها و موارد بسیار دیگر در صنعت رواج دارد. کاربرد آمونیاک در ضد عفونی و ازبین بردن لکه ها مهم است. برای استفاده از آمونیاک به عنوان یک تمیز کننده آمونیاک مایع را با آب به نسبت های مشخصی رقیق می کنند تا عملکردی شبیه سفید کننده های وایتکس ایجاد شود، البته رقابت تنگاتنگی میان آمونیاک رقیق شده با آب و سفید کننده حاوی کلرین وجود دارد و هرکدام طرفداران خاص خود را دارند.

همواره به یاد داشته باشید این ماده رقیق شده با آب را نبایست با سفید کننده ها مخلوط نمود، چون سبب آزاد شدن گاز کلر می گردد که استنشاق آن خیلی خطر ناک است و نیز قابلیت اشتعال بالایی دارد، نکته دیگر در مورد آمونیاک خالص بوی خیلی شدید آن است، زمانی که شوینده های حاوی این ماده درست رقیق نشده باشند بوی ناخوشایند آمونیاک بسیار استشمام می شود که یک زنگ خطر برای استفاده از آن به عنوان یک پاک کننده شوینده تلقی می شود و از دستکش استفاده کنید. شوینده های زیادی دارای آمونیاک می باشند.

شیشه پاک کن ها، انواع پاک کننده دستشویی و حمام، شوینده های چند منظوره، آمونیاک به علت پاک کنندگی بالایی که دارد، عموما در مصارف خانگی کاربرد آمونیاک در نظافت و شست و شو بسیار است. اگر سینک ظرف شویی یا سطح اجاق گاز لکه های سرسختی دارد، باید مقداری آمونیاک را روی سینک ظرف شویی و اجاق گاز بریزید و مدتی صبر کنید تا درست تمیز شود. با استفاده از آمونیاک می توان انواع لکه ها و دوغاب که روی کاشی ها و سرامیک ریخته و سر سخت شده را پاک نمایید. اگر شیشه ها کثیف شده ، آمونیاک گزینه منحصر به فرد خوبی برای پاک کردن و براق کردن شیشه به شمار می رود.

مهم‌ترین روش صنعتی تولید آمونیاک

فرآیندی به نام هابر مهمترین روش صنعتی تولید آمونیاک است. در تولید صنعتی آمونیاک از نیتروژن و هیدروژن استفاده میشود. این فرآیند شامل ترکیب نیتروژن دریافت شده از هوا با هیدروژن است. برای تامین گاز هیدروژن، از یک گاز طبیعی همچون متان بهره می‌گیرند. این ترکیب نهایتا به تولید آمونیاک منتج خواهد گشت. این واکنش، گرمازا بوده و برگشت‌پذیر است. هابر و نرنست هر دو مسیری سخت را برای تولید آمونیاک به وسیله کاتالیزور دنبال کردند.

هابر سرانجام فرآیندی را برای تولید کردن مقادیر تجاری آمونیاک ایجاد کرد و در سال 1906 او توانست به یک غلظت آمونیاک 6 درصد در راکتور که با کاتالیزور اسمیوم بارگذاری شده است، دست پیدا کرد. فرآیند هابر توسط دو شیمیدان آلمانی به نام های فریتس هابر و کارل بوش به صورتی مشترک ابداع و اختراع شد. قبل از ابداع روش هابر تولید آمونیاک در مقیاس و مقدار صنعتی کاری دشوار بود. مقلا در روش های پیشین یا روش کارو نیاز به میزان زیادی نیروی الکتریسیته بود که هابر این مورد را در واکنش خود حذف کرد.

تولید کود در تامین خوراک دو سوم جمعیت دنیا نقش مستقیم دارد. در قرن نوزدهم تقاضا برای آمونیاک برای استفاده کردن به عنوان یک کود نیتروژن بسیار بالا رفت. به همین علت هابر و تیمش دست به کار شدند. بوش ماشین رومیزی هابر را در ابعاد بزرگتر برای تولید کردن آمونیاک در مقیاس صنعتی تبدیل کرد. کاتالیزور مورد کاربرد در این فرآیند، پیچیده است. برای بهبود تولید، به این کاتالیزور پتاسیم هیدروکسید اضافه می‌ گردد که نقش راه‌انداز دارد. فشار از یک کارخانه به کارخانه دیگر متفاوت است اما معمولا این واکنش در فشار بالایی اتفاق می‌افتد. در عبور گاز از واکنش،‌ فقط ۱۵ درصد نیتروژن و هیدروژن به آمونیاک تبدیل می‌شوند.

در این فرآیند در گذشته، هوا از قوس الکتریکی در دمای بالا عبور داده می شد تا نیتروژن و اکسیژن برای تشکیل آمونیاک ترکیب شوند. به طوریکه میزان مصرف انرژی خیلی چشمگیر بود چیزی در حدود 60000 کیلووات برای تولید هر تن آمونیاک لازم بود. هابر و بوش تغییراتی را در فرایند تولید آمونیاک ایجاد کردند NH3 از یک مخلوط حجمی 1 به 3 هیدروژن و نیتروژن در درجه حرارت بالا و فشار در حضور کاتالیزور آهن سنتز میشود.

این فرایند تغییر اساسی در صنعت تولید کود نیتروژن را ایجاد کرد و وابستگی گذشته به منابع مواد معدنی را تمام کرده است و امکان توسعه محصول با محتوای نیتروژن بالاتر را فراهم کرد. اولین روش هابر-بوش در سال 1913 استفاده شد و تولید نیتروژن تا الان تا حد زیاد وابسته به سنتز آمونیاک است. تمام نیتروژن مورد استفاده از هوا به دست می آید و هیدروژن برای ساخت آمونیاک میتواند از فرآیندهای زیر به دست آید: 1- بخار گاز طبیعی یا هیدرکربن های سبک 2- اکسیداسیون سوخت سنگین یا زغال سنگ 3- تبدیل شدن زغال سنگ به گاز

صادرات آمونیاک خشک درجه 1

صادرات آمونیاک خشک درجه 1 ایران به علت قیمت مناسب گاز و وضعیت استراتژیک خود از قطب‌های مهم تولید کردن اوره و آمونیاک در خاورمیانه حساب می‌شود. ضمنا ایران دومین تولیدکننده این ماده از لحاظ جذابیت قیمت بعد از عربستان محسوب می‌ شود. این در حالی است که افزایش جمعیت و افزایش یافتن تقاضا برای مصرف کود شیمیایی، تقاضای اوره را همه ساله با افزایش همراه کرده است. به‌ نحوب که قیمت اوره در دو سال اخیر به دو برابر هم رشد کرده و پیش‌بینی می‌ گردد طی دو سال بعد تا ۵‌برابر هم افزایش یابد. از طرفی سوخت اوره که از جدیدترین راه های علمی و جهانی است هم می‌تواند از دلایل افزایش تقاضای این محصول باشد.

تولید اوره در ایران با قیمت پایینی انجام می‌شود در حالی که صادرات آن می‌تواند قسمت عمده‌ای از ارز مورد احتیاج کشور را تامین کند. با افتتاح طرح اوره و آمونیاک درجه یک لردگان قدرت ایران در صادرات این محصول بالا رفت و به جمع صادرکنندگان اول دنیا پیوست. ایران تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده های این محصول در جهان خواهد شد.لردگان بزرگ‌ترین مجتمع تولید این ماده در غرب کشور است، تولید سالانه این مجتمع یک‌میلیون و ۷۵۰ هزار تن و ۸۵ درصد از آن صادر شده و سالیانه چیزی در حدود ۲۴۰ میلیون دلار ارزآوری داشته است. از راه صادرات این محصول سود بالایی نصیب کشورمیشود.

تولید پودر آمونیاک خشک

برای تولید پودر آمونیاک از روشهایی بهره میبرند. اولین راه تقطیر زغال سنگ که از آب های آمونیاکی آن، آمونیاک و بعد سولفات آمونیاک تهیه می کنند روش دوم سنتز مستقیم آن است و روش سوم تهیه سینامادئید و سیانوز ها و تقطیر زغال سنگ برای تهیه آمونیاک است. منظور از تقطیر زغال سنگ استفاده از گازهای سوختنی و کک برای صنایع فلز است. زغال سنگ دارای 1 تا 5/1 درصد نیتروژن آلی است و در زمانی که آن را تقطیر کنیم ، قسمتی از نیتروژن آن ، به صورت آزاد و قسمت دیگر به شکل آمونیاک و ترکیبات آمونیاکی از دستگاهای تقطیر خارج می شود و در خنک کننده های موجود که به منظور تقطیر قرار داده اند ، مخلوط و با قطران های زغال سنگ جمع آوری می گردد.

پودر آمونیاک یکی از پرکاربردترین محصولات می باشد که در هر زمانی به شکل ویژه تولید بالایی دارد و بر اساس مقدار کاربرد خود به راحتی در هر موقعیت با شرایط عالی عرضه می گردد و توجه افراد زیادی را نیز به خود جلب کرده است. پودر آمونیاک خشک در این بین دارای توجه بالا بوده و از توزیع عمده مورد توجه و زیاد برخوردار می باشد و می توان با نرخ ارزان روز در هر زمانی آنها را تهیه کرده و از محصولات استفاده نمود.

پودر آمونیاک اسید سفید رنگ و روشن می باشد. این محصولات شباهتی به نمک داشته و همانند نمک سفید و بی ناخالصی هستند. آمونیاک جامد بوده و کاملا خشک می باشند و وزن مناسبی را نیز به خود نسبت داده اند و از این رو نیز کیفیت عالی و بالایی دارند. این محصولات در روی بسته بندی های خود دارای نشان استاندارد معتبری بوده و کامل مرغوب می باشند. از این رو بهترین کارایی را دارند و می توان با توجه به کاربرد این محصولات خاص و درجه یک آنها را به آسانی در هر زمان با نرخ مناسب روز تهیه کرد.

فروش مستقیم آمونیاک پودری

فروش مستقیم آمونیاک پودری آمونیاک پودری با قیمت مناسبی با شرایط عالی عرضه می گردند. می توان با خرید مستقیم کالا با صرف هزینه های خیلی پایین به راحتی و با قیمت عالی اقدام به خرید این محصول خاص کرده و آنها را به کار برد. بهترین و مرغوب ترین نوع این پودرها در بسته بندی های ویژه ای و به شکل عمده و مستقیم از مراکز عرضه آنلاین مقدار توزیع بالایی دارند که به این شکل می توان در مارک های تولیدی مشهور با کیفیتی درجه یک محصولات را تهیه و خریداری کرده و از آنها با رضایت مندی بالا استفاده کرده. آمونیاک خشک در کیسه های وزن ۲۵ کیلوگرم آماده تحویل به مشتریان می باشد.

خرید مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی مثل خرید و فروش آمونیاک را به‌ صورت بی‌واسطه و به‌ شکل مستقیم از تولیدکنندگان، واردکنندگان و نمایندگی‌های با سابقه انجام دهید. این امکانات در سایت ما در جهت راحتی شما و یک خرید مطمئن به کار گرفته شده است. مشتریان می توانند محلول آمونیاک 25% را با بیشترین کیفیت و نازلترین ترین قیمت ها به صورت مستقیم و بدون واسطه از کارخانه های تولیدی هیدروکسید آمونیوم 25 درصد خریداری کنند و آن را برای مصارف متنوع به کار برند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما