آمونیاک مایع پتروشیمی صنعتی

همان گونه که می دانید امروزه اغلب تولیدات صنایع پتروشیمی آمونیاک مایع صنعتی می باشد و این محلول شیمیایی در ابتدا حالت گاز داشته که با ترکیبات ویژه ای که بر روی آن صورت می گیرد مثلا استفاده از یخ های خشک یا میزان فشاری که با یک سری تکنیک های خاص صورت می گیرد این گاز به حالت مایع تبدیل شود.

آمونیاک مایع پتروشیمی

همان گونه که در مطالب بالا نیز بیان شد آمونیاک مایع پتروشیمی امروزه در بسیاری از صنعت ها مورد استفاده قرار می گیرد و در این قسمت قصد داریم به مواردی از کاربرد بی نظیر این محلول شیمیایی در صنایع مختلف را با شما به اشتراک بگذاریم.

 • این محلول شیمیایی در جهت ساخت پارافین ها بسیار پر کاربرد بوده و نقشی اساسی در این صنعت دارد.
 • در ساخت کود های شیمیایی جهت دفع سوم و آفات استفاده می شود و حدود 80 درصد کاربرد آن در این صنعت می باشد.
 • در کارخانجات یخ سازی از دیگر کاربرد های این محلول می باشد که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در معادن طبیعی و استخراج منابع نیز پر کاربرد بوده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در صنعت ساخت رنگ نیز استفاده می شود.
 • گاها به عنوان مشتقات سوختی نیز در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در صنعت دارو سازی کاربرد بسیاری دارد.
 • از دیگر کاربرد های آن که در مطالب بالا نیز به آن اشاره شد استفاده در صنعت ساخت مواد شوینده می باشد.

فروش آمونیاک مایع صنعتی

همان طور که در مطالب بالا از کاربرد های بی نظیری که آمونیاک مایع صنعتی دارد صحبت شد فروش آن نیز در جهان امروزی با توجه به استفاده های بالایی که در تمام صنایع از این محصول می شود بسیار صورت می پذیرد و بازار فروش بسیار خوبی دارد حال با تمام این تفاسیر اگر بخواهیم از کاربرد های آن در مصارف غیرصنعتی نیز صبحت کنیم بدین صورت می باشد که:

 • کنترل میزان آلودگی هوا در شهر های پر خطر
 • در اکثر صنایع غذایی
 • در روند تصفیه آب
 • ساخت مواد منفجره
 • تولید رنگ مو و غیره

این مواردی که نام برده شده تنها تعدادی از کاربرد های این محلول شیمیایی می باشد در صورتی که با وجود ویژگی و کاربرد های بسیاری که دارد امروزه در اکثر مصارف بشر مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول در بازار مصرفی با دوز کمتر یا همان خانگی آن به راحتی یافت می شود و در صورتی که خود تمایل به ساخت آن نیز هستید می توانید به سادگی هر چه تمام تر این محول را در منزل تهیه نمایید و ما در این مقاله قصد داریم آموزش آن را با شما به اشتراک بگذاریم. مواد مورد نیاز برای ساخت محلول آمونیاک مایع جهت مصارف خانگی بدین صورت می باشد.

پودر صابون           1 قاشق غذا خوری

آب                      نصف پیمانه

پودر آمونیاک          2 قاشق غذا خوری

ابتدا مقدار آب تعیین شده را درون یک ظرفی بریزید و سپس پودر آمونیاک و پودر صابون را به آن اضافه نمایید و درون یک بطری شیشه ای بریزید و مجدد حسابی با هم ترکیب نمایید و در صورت استفاده آن را با مقدار زیادی مثلا حدود 4 لیتر آب ترکیب نمایید.

بدین روش محلول پاک کننده ی شما آماده می باشد ولی در هنگام تهیه آن احتیاط کنید و با پودر آمونیاک همچون محلول های سفید کننده رفتار نمایید زیرا این پودر نیز به همان صورت است و ممکن است آسیب به دست و لباس های شما بزند.

فروش آمونیاک مایع صنعتی

قیمت آمونیاک مایع صنعتی

همان گونه که می دانید قیمت آمونیاک مایع صنعتی با توجه به مصارفی که در آن کاربرد دارد قیمت آن نیز متفاوت می باشد و این عامل ارتباط زیادی با میزان خلوصیت این محلول دارد.

حال اگر بخواهیم از مصارف صنعتی و خانگی این محصول صحبت کنیم بدین گونه می باشد که:

این محلول با ساختار ضعیف تری که تولید می شود مناسب برای مصارف خانگی می باشد حال شاید برای عده ای این سوال به وجود آید که این محلول آمونیاک مایع در مصارف خانگی چه کاربردی دارد؟

اغلب استفاده از این محصول در خانه صرفا برای شستشو و به دلیل قابلیت پاک کنندگی بسیاری که دارد به عنوان یک محلول فوق العاده قوی و پاک کننده لک سطوح شناخته شده و امروزه با توجه به ویژگی منحصر به فردی که نسبت به سایر پاک کننده ها دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و مورد استفاده قرار می گیرد

آمونیاک مایع msds

با توجه به ساختار شیمیایی که آمونیاک مایع msds دارد یک سری نکات ایمنی وجود دارد که در هنگام استفاده از آن باید رعایت شود و در صورت عدم رعایت ممکن است خطرات جبران ناپذیری برای فرد ایجاد نماید.

 • در ابتدا مهم ترین نکته ای که وجود دارد استفاده از دستکش و ماسک فیلتر دار می باشد زیرا قرار گرفتن بدون وسایل ایمنی در معرض آمونیاک سبب بروز مشکلات و آسیب های شدید به ریه، پوست و غیره می شود.
 • از این موضوع مطمئن شوید که در محیط هیچ گونه مواد آتش زا و نفتی وجود نداشته باشد زیرا امکان خطر آتش سوزی را به همراه دارد.
 • از بو کردن این محلول خودداری کرده و تمام مواردی که از چنین ترکیباتی تشکیل شده اند از دسترس کودکان دور نگهداری شود.

آمونیاک مایع msds

آمونیاک مایع گاز

همان طور که در مطالب بالا به آن اشاره شد آمونیاک در ابتدا با توجه ساختار آن به صورت گاز می باشد و طی مراحلی که روی آن صورت می گیرد به  حالت مایع عمل می آید و عواملی که بر این روش صورت می پذیرند نیز در مطالب بالاتر به صورت کامل توضیح داده شد.

نکته حائز اهمیت دیگری وجود دارد که شما باید در این باره اطلاع داشته باشید که در هنگام تهیه این محلول جهت تمیز کردن سطوح شیشه ای و از این قبیل موارد از مواد صابونی در آن نباید استفاده نمایید و این محلول را با یک پیمانه الکل 90 درصد ترکیب نمایید و سپس درون اسپری های مخصوص بریزید و مجدد با آب ترکیب نمایید.

آمونیاک مایع گالوانیزه

با گسترش نیازهای جامعه به صورت گسترده کارخانجات پتروشیمی جهت تولید آمونیاک مایع گالوانیزه برای بر طرف نمودن نیاز ها اقدام به خدمات رسانی نموده اند و کشور ما ایران با توجه به دارا بودن منابع بسیاری که دارد توانسته در این صنعت از اکثر کشور های جهان سبقت بگیرد و در تولید این ماده شیمیایی بسیار موفق عمل کند به صورتی که به اکثر کشورهای همسایه این محصول صادر می شود و بازار فروش بسیار بی نظیری نیز دارد.

آمونیاک مایع گالوانیزه

حال با تمام این تفاسیر مجموعه ما با آماده خدمات رسانی در این زمینه می باشد و شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در این زمینه ارتباط برقرار فرمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما